Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zasilacz do laboratorium? Cyfrowy i nie DIY

kris_hilife 19 May 2006 05:37 914 2
 • #1
  kris_hilife
  Level 10  
  Witam fachowców,

  Kompletuję sobie mały warsztacik i potrzebuję jakiś w miarę dokładny zasilacz DC. Z góry zaznaczam, że nie mam czasu na DIY bo czeka mnie inny projekt. Trochę poczytałem, trochę poprzeglądałem i nie mam za bardzo opinii o nich. Mam zamiar kupić jakiś używany, ale chciałbym coś z górnej półki. To znaczy nie jakiś dziwoląg za tys $, tylko coś dla normalnych ludzi w granicach do 1.000 zł za używany. Wolę kupić coś porządniejszego, ale używanego, niż gorsze, ale nowe. Generalnie chodzi mi o coś do prac nad projektowaniem zasilaczy i techniki cyfrowej.
  Z moich przewidywań wynika, że będę potrzebował 2 wyjścia regulowane. W tym jedno 0-30V / 3A i drugie 5V / 2A, no i wyjście symetryczne, ale nie jako 3-cie, tylko jedno z tych dwóch, które wymieniłem.
  Poprzeglądałem trochę ofert i zainteresowały mnie takie pozycje:

  Hewlett Packard E3630A Triple Output Power Supply
  TEKPOWER DUAL VAR DC POWER SUPPLY VARIABLE 0-30V
  TEKTRONIX PS280
  Są to linki do eBuya, chodzi mi o to, że można je tu podejrzeć i poczytać podstawowe parametry. Jest jeszcze cała masa podobnych zasilaczy innych firm, ale jakoś ludzie na aukcjach nie są nimi zainteresowani, więc i ja nie jestem, bo pewnie to jakiś szmelc w ładnym opakowaniu. Z jakiegoś powodu ludzi biją HP, nawet jeśli są podstarzałe. Mnie z tych wybranych najbardziej podoba się Tektronix.
  Jaka jest dokładność tych zasilaczy, jakie ukryte wady mają, które "wychodzą w praniu?"

  Jeśli czytacie ten post, to być może aukcje zostały już zamknięte, ale mnie chodzi o to abyście mogli rzucić okiem na to co mnie interesuje.
  Jeśli macie jakieś doświadczenia z zasilaczami firmowymi lub zetknęliście się, to chętnie posłucham waszych opinii.

  Dzięki za uwagę.

  Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

  Ten HP to już odpadł, bo ma max. 20V
 • #2
  neo_dc
  Level 32  
  tektroniksa tylko nizszy model mielismy na warsztatach w szkole, polecam - idiotoodporny wrecz, przy czym dobre parametry ( jak na wrazenia uzytkowe ), dobra stabilnosc.

  Tyle co wiem a reszty nie uzywalem to sie nie wypowiadam :)
 • #3
  kris_hilife
  Level 10  
  Jak się okazało, ten Tektronix nie ma zabezpieczenia przeciwprądowego, więc odpada, ale widzę wiele zasilaczy w identycznej obudowie, a nie Tektronixy, np. Jameco.
  Czy to to samo?

  Kris.