Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 zamykanie zamka centralnego po ruszeniu

19 Maj 2006 13:51 10341 12
  • Poziom 13  
    Moje pytanie jest następujące - czy na pewno trzeba podłączać 307 do urzadzenia diagnostyczno-jakiegośtam żeby uaktywnić zamykanie centralnego zamka automatycznie po ruszeniu/zapaleniu auta?? Zadzwoniłem do kilku serwisów i każdy mówi mi co innego :cry: Gdzieś w sieci znalazłem, że można to zrobić przy pomocy jakiejś sekwencji zapłon/przycisk zamykania ??
    Pytanie konkretnie dotyczy modelu 307 z 2003 r 1.4 HDi.
  • Poziom 39  
    Po pierwsze czy masz taką opcję w swoim modelu? Po drugie czy masz instrukcję obsługi? O Peugeocie zbyt wiele nie wiem ale w Renault tą funkcję włacza się prztrzymujac nieco dłużej przycisk (oczywiście w modelu, który ją posiada).
  • Poziom 13  
    Mam instrukcję - nic tam nie pisze o tym, nie wiem czy jest ta funkcja dostepna i nie wiem jak to sprawdzić? dłuższe przytrzymanie guzika "zamka" nic nie zmienia.
  • Poziom 12  
    Możesz powiedzieć, po co Ci to?
  • Poziom 13  
    Tak - moge powiedzieć, żona jeździ po mieście i ciągle zapomina zamykać auta w czasie jazdy. A torebka leżo sobie na tylnym siedzeniu na przykład :) Lepiej bedzie jak moja połowica zamknięta będzie w środku :)
  • Poziom 12  
    No tak, tu masz rację.
    Tylko (odpukać, odpluć) to może być spore utrudnienie, jeśli dojdzie do kolizji lub czegoś gorszego.
  • Poziom 13  
    Wydaje mi się, że po odpaleniu poduszek domyślnie jest wyłączany silnik i otwierane zamki - poza tym strażacy mają świetne nożyce :)
  • Poziom 10  
    Witam

Tez z chęcią dopisałbym się do tego postu (juz kiedyś o to pytałem i nikt nie dał odpowiedzi).
    Ja w instrukcji sprawdzałem i jest napisana standardowa procedura uaktywaniania tej funkcji (przez przytrzymanie klawisza zamykania). Nie ma tam zapisku o wymaganej specjalnej opcji samochodu. ASO stwierdziło, że też nie wiedzą czemu w jednych da sie uaktywnić a w innych nie, przypuszczają, że jest to sprawa softu w BSI. Tak się złożyło, ze miałem wgrywany nowy soft i nic (niby) też tej funkcji nie znaleźli.
    Miałem ją w Megane i byłem z niej zadowolony, szczególnie że aktywuje się po przekroczeniu pewnej prędkości (chyba 20km/h).
    Dziwne, że inna funkcja bardzo podobna zamykania zamka klapy tylnej (tez po przekroczeniu prędkości chyba 10km/h) działa bez problemu).

Może ktoś ma możliwość zgłębienia tematu, troche czasu juz mineło i sie przyzwyczaiłem, ale nadal z chęcią uaktywniłbym tą funkcję.

Dzięki
    Pozdr
  • Poziom 13  
    No to jest nas już dwóch zainteresowanych zamykaniem drzwi po ruszeniu :)
    Kurcze pojechałbym do serwisu ale jak mam iśc do lekarza lub do autoryzowanego serwisu to mi ciśnienie skacze gwałtownie i (k)nerwicy dostaję :D czy na prawdę nie czyta tego forum nikt kto pracuje w serwisie peuegota??
    To aż tak trudna sprawa do rozeznania?? hmm...

A tak poza tematem to:
    "O naszych samochodach wiemy wszystko" to hasło reklamowe... chyba tylko fascynatów VW garbusa. Na pewno nie zobaczymy go na żadnym serwisie tzw. Autoryzowanym.
    Aż popatrzę do jakiegoś słownika co znaczy "serwis autoryzowany"? :) Czy nie pisze tam przypadkiem "proste usługi polegające na podmienianiu podstawowych modułów, aż do usunięcia usterki za cenę przynajmniej czterokrotnie większą niż ogólnie przyjęte w pozostałych warsztatach". :) :)
  • Poziom 13  
    Witam
    Wiem że temat jest stary ale często przeglądacie posty więc komuś może się przydać : aby uaktywnić funkcje autozamykania trzeba włączyć zapłon i przytrzymać kilka sek przycisk od zamykania ( ten na konsoli centralnej obok awaryjnych) wtedy na wyświetlaczu pojawi się info w jez np ang. auto-Locking Active. Jeśli chcemy wył to dokładnie tak samo a wtedy pojawi się info : auto-Locking Inactiv.
  • Poziom 13  
    Niestety w 307 z 2003 roku 1.4 HDI to nie działa :( chyba nie ta wersja softu w BSI?
  • Poziom 11  
    żeby aktywować funkcję superzamka trzeba przytrzymać na kilka sekund przycisk zamykania drzwi (taki z kluczykiem nad radiem). Dezaktywuje się w taki sam sposób.
  • Poziom 13  
    W wielu autach tak to działa, niestety jak już pisałem w modelu z roku 2003 nie ma tej funkcji (przynajmniej u mnie :( )