Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CISCO 1000 SERIES - jak go uruchomić

19 Maj 2006 22:20 2370 12
  • Poziom 9  
    Jak w temacie. Mam router z zasilaczem. Nie mam instrukcji , ani programu do konfiguracji. Proszę o pomoc. Pzdr. Kgg
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie jest potrzebny żaden program do konfiguracji - wystarczy HyperTerminal wbudowany W Windows.
    Potrzebny będzie jeszcze kabelek do konsoli (port szeregowy) - schemat znajdziesz na www.hardwarebook.net
    W Hyperterminalu wybierasz połączenie przez odpowiedni port COM z ustawieniami 9600, 8, 1, n - i masz dostęp do CLI routera.
  • Poziom 10  
    Wez pod uwage ze predkosc portu konsoli moze byc inna w zaleznosci od konfiguracji rejestru. Poszukaj info na "config register" dla routerów cisco.
    Jest to możliwe, jednak w praktyce bardzo rzadko spotykane.
  • Poziom 9  
    Zrobiłem sobie kabelek, próbuję się komunikować z routerem hyperterminalem ale wyświetlają mi się jakieś "robaczki" Jak sobie z tym poradzić ???
  • Poziom 26  
    Sprawdź prawidłowość połączeń w kablu konsolowym (standardowy to kabel roll-over). Nie wiem jaki kabelek wykonałeś, ale jeżeli router zwraca ci "robaczki" to prawdopodobnie źle zrobiony kabel konsolowy albo zbyt duża prędkość transmisji.

Oficjalne ustawienia według cisco.com:

Step 2 Connect the other end of the console cable to an ASCII terminal or PC. The ASCII terminal or PC port might require an RJ-45-to-DB-25 adapter. An RJ-45-to-DB-25 adapter, labeled "Terminal," is provided with the router. Other types of adapters are not included.

Step 3 Set your terminal or PC terminal emulation software to 9600 baud, 8 data bits, no parity, and 2 stop bits.

Jest to dość stary model więc zdarzają się różne dziwne rzeczy.

Pozdrawiam
    adikbo
  • Poziom 15  
    zmieniaj prędkości spróbuj z 2400,9600,19200,38400
  • Poziom 26  
    @snejk -> Tu nie problem w prędkości tylko w bitach stopu. Według dokumentacji na cisco.com mają być dwa bity stopu. Dość nietypowe, ale niestety cisco miało swój świat tworząc tą serię routerków.
  • Poziom 9  
    Przeprowadziłem szereg prób z różnymi prędkościami. Niestety bez skutku. Tak się zastanawiam. Router ma wpinaną kartę PCMCIA 4MB FAST FLASH CARD SM9FCSC4M001. Może można przeprogamować router np programując PCMCIA w komputerze???
    startup-config jest standardowo na nvram:, więc karta niewiele da.
  • Poziom 26  
    A ustawiłeś 2 bity parzystości ?? Jeżeli nie to życzę powodzenia przy próbie komunikacji. Sprawdź jeszcze czy w hyper terminal wybierasz odpowiedni port COM. Jeżeli konsola nie działa to podejrzewałbym uszkodzony router. Nawet jeżeli na karcie flash nie ma IOSa to i tak powinno wyświetlać komunikaty na konsoli.

Ewentualnie możesz jeszcze spróbować podłączyć się do routera poprzez telnet. Z tym, że nie bardzo wiadomo jakie IP ma ten router i czy wogóle port eth0 jest podniesiony w konfigu.

Ogólnie - jeżeli nie uda ci się połączyć poprzez konsolę to niestety router najprawdopodobniej do wywalenia albo na części.

Pozdrawiam
    adikbo
  • Poziom 9  
    Dzięki za zainteresowanie moim problemem.
    Próbowałem dalej uruchomić ten nieszczęsny router. Wg mnie komunikacja z hyperterminalem odbywa się. Np naciśnięcie "ENTER" powoduje że pojawia się jakiś komunikat (w postaci robaczków".
    Wpięcie kabla od funkcjonującej sieci Ethernet powoduje że migają kontrolki LAN TX i LAN RX. Kontrolka LAN OK swieci się cały czas.
    Nie wiem czy router wysyła PING-i. Nie znam jego IP.
    Co to za usługa Telnet ???

Pozdrawiam
    Krzysztof
    Do telnetu musisz znać IP routera.
    Działa podobnie jak konsola - CLI.

Skoro masz jakieś krzaczki na terminalu to kombinuj z szybkością pracy i ilością bitów stopu.