Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

shemat do nexi oraz jej immobiliser

domelfm 20 Maj 2006 04:25 2818 8
  • #1 20 Maj 2006 04:25
    domelfm
    Poziom 16  

Wiec ... chcialbym zmienic immo. teraz mam takie ze musze przykladac taki czujnik do gniazga immo. A chciałbym podmienic go na taki w stacyjce. Wymienił bym se klucz na taki z kartą wbudowana i stacyjkę przystosowana pod immo . Lub też 2 opcja odłaczyc immo ale niewiem jak. Nexi i tak nikt nie bedzie kradł a mam inne zabezpieczenia przed niedzielnymi zlodziejaszkami ... Odciecie zaplonu i rozrusznika :) alarm i to mi styka...
    A przy okazji moze ktos wie gdzie znajde dobry shemat instalacji daweoo nexi ? W temacie ze shematami go nieznalazlem albo nie umiem szukac. Znalazłem tylko instrukcje podlaczania alarmu ale ona jest mi zbedna...

0 8
  • #2 20 Maj 2006 08:36
    Albercik 321
    Poziom 25  

Witam.Kliknij kilka linkow powyzej a znajdziesz schemat i opis Nexi.Poprostu lenistwo przyjacielu....

0
  • #3 20 Maj 2006 11:20
    domelfm
    Poziom 16  

znalazlem jakies biedne shematy w dziale schematow ... ale po rusku i lub po angielsku .. ale jak mowie bieda z nędza ...

Dodano po 12 [minuty]:

A przy oazji to ten immo co ja mam jest fabryczny czy jak odetne obwody rozłączajace to czy pojedzie mi auto ? Czy to jest immo zaprogramowane w kompie tak ze bym musial przeprogramowywac komputer ?

0
  • #4 21 Maj 2006 01:23
    domelfm
    Poziom 16  

A jak wyglada sprawa z immo ?
    Czy nikt na tym forum niezna odpowiedzi ?

Pozdrawiam

0
  • #5 21 Maj 2006 02:24
    maras77
    Poziom 20  

Fabryczny immo wNexii powinien być w kluczyku - jeśli tam jest, to jest on zintegrowany z komputerem i nie da się go unieruchomić bez ingerencji w sterownik silnika.
    Jeśli jest dokładany, to możesz go wywwalić.

Miałem kiedyś nexię golasa (gl) i też miała immo, węc chyba nie było Nexii bez immo w kluczyku.

Jak masz kluczyk z dużym czarnym plastikiem i na nim okrągły ślad po zalaniu transpondera, to jest immo.

0
  • #6 21 Maj 2006 02:34
    domelfm
    Poziom 16  

U mnie immo jest oddzielne od kluczyka.. musze najpierw kluczem dotknac do immo a potem dopiero kluvczykiem z=samochodowym zapalam .. A klucz immo to nie kluczyk od auta .. klucz immo to takie jakby kulko z 3 pinami io w gniezdzie musza dotknac te 3 piny do odpowiednich kiejsci i dopiero moge odpalac ...
    A jest opcja podmienic go na taki w kluczyku ?

0
  • #7 21 Maj 2006 07:53
    Albercik 321
    Poziom 25  

https://www.elektroda.pl/rtvforum/file/daewoo nexia electrical wiring diagram 196.pdf
    Wprawdzie nie po rosyjsku,ale po angielsku.Masz tam nawet schemat immo na 62 stronce.
    Jezeli nie masz immo w kluczyku to nie jest on fabryczny,tylko dokladany.Mozesz zmienic bez problemu na taki w kluczyku.

0
  • #8 21 Maj 2006 15:03
    maras77
    Poziom 20  

domelfm napisał:
    U mnie immo jest oddzielne od kluczyka.. musze najpierw kluczem dotknac do immo a potem dopiero kluvczykiem z=samochodowym zapalam .. A klucz immo to nie kluczyk od auta .. klucz immo to takie jakby kulko z 3 pinami io w gniezdzie musza dotknac te 3 piny do odpowiednich kiejsci i dopiero moge odpalac ...
    A jest opcja podmienic go na taki w kluczyku ?

A może masz i w kluczyku i dodatkowy.
    Rozkręc plastik kierownicy i jeśli jest wokoło stacyjki cewka, to w kluczyku też jest.

Złodzieje, żeby ukraść Daewoo muszą przyjść z własnym sterownikiem silnika, albo komputerem serwisowym, bo inaczej nie zapali.

0
  • #9 21 Maj 2006 19:39
    domelfm
    Poziom 16  

Dobra juz doszlem co i jak ... :)
    immo nie jest fabryczne .. :) jest dokladane.. :)
    Szukam immo bezdotykowego transponderowego z cewka ...
    Ktos moze wie ile to kosztuje oraz gdzie mozna kupc .. ?
    Na allegro tego niema.. Sa tylko dotykowe takie jak mam.

0