logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Akumulatorki NiMh i ładowarka NiCd ?

Mirron 05 Cze 2003 08:54 3152 1
REKLAMA
  • #1 238506
    Mirron
    Poziom 11  
    Cześć.
    Nie wiedziałem gdzie wrzucić ten temat więc wrzuciłem tutaj :D
    Mam pytanko, posiadam starą ładowareczke akumulatorków ("paluszków") do typu NiCd - tak bynajmniej jest wyraźnie na niej napisane. Ponieważ nie spotkałem sie z akumulatorkami NiCd o większej pojemności niż 1000mAh, zastanawiam się czy dałoby rade ładować tą ładowarką akumulatorki NiMh które to występują w pojemnosciach nawet 1800mAh.
    O co tam chodzi? Zdaje się że chodzi tutaj o wielkość prądu ładowania, i czy powinien być mniejszy czy też większy do NiMh? Jak to jest... :?:
  • REKLAMA
  • #2 239002
    Hrabol
    Poziom 25  
    spokojnie mozesz ladowac tylko wydluzy Ci sie czas ladowania przyjmuje sie ze prad jest 1/10 pojemnosci i laduje ok 10-12 godzin zobacz jaki masz prad ladowania i podziel przez pojemnosc i wyjdzie Ci minimalna liczba godzin mozesz dodac ze 2 nawet 4
REKLAMA