Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung 29 - linie powrotu

20 Maj 2006 10:04 1425 7
  • Poziom 14  
    Witam.

Zakupiłem ostatnio "nowy" telewisor samsunga 29". Pracował on wcześniej 6 miesięcy na tgz. wystawce w jakimś markecie.
    W sklepie kiedy go oglądałem tego nie zauważyłem zle kiedy przywiozłem go do domu to podczas przełączania programów na chwile pojawia się czarne tło i bardzo wyraźnie widać zielone linie powrotu.
    Moje pytanie: czy to zjawisko można traktować jako w "normie" czy też z tym modelem jest niestety coś już nie tak?? zmieniałem nasycenie, kontrast ale linie powrotu ciągle są widoczne na czarnym tle. Dodam że nie biegną tak jak powinny równo przy obu bokach obrazu ale są zafalowane, wykrzywione na bok tak jak litera S.
    Doradźcie czy można to jeszcze naprawić bo TV jest na gwarancji czy lepiej kupić zupełnie nowy?

Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam, jeśli na gwarancji, zgłoś do serwisu. (Prawdopodobnie za duże napięcie G2-regulacja, odnośnie wykrzywienia, być może złe ustawienie geometrii w trybie serwisowym).
  • Poziom 43  
    Przy tak nowym TV przy zbyt dużym G2 byłoby widać biale linie powrotu/jeżeli dobrze to określiłeś/ Powroty biegną lekko skośnie przez cały ekran w odległ.kilku cm. Wygląda mi to na kineskop. Na dodatek jeszcze przy ściemnionym kineskopie.Może obniżenie G2 zamaskuje je ale można sprawdzić czy kineskop jest dobty. Kolor na minimum i ściemniać obraz- jak zacznie się robić zielony a po rozjaśnieniu normalny (czarno-biały) to kineskop.
  • Poziom 23  
    Witam
    Maszproblem ze wzmacniaczami RGB-rezystory,jeśli jest na gwarancji to zgłoś,częsta usterka.
  • Poziom 43  
    c.k. wycofaj się z tego bo kineskop? Co z color na min. i regulacja jaskrawości min. -max. jak wygląda balans bieli? Przy ściemnianiu robi się zielony?
  • Poziom 14  
    No więc nie zdążyłem przetestować tak jak radziliscie bo obraz już nie wychodzi, mam zieloną poziomą linie (brak odchylania :( ). Ale jeśli chodzi o kolor tych widocznych linii powrotu to przy ustawieniu nasycenia, kontrastu i jasności na 50% były one zielone. Teraz niestety nic już nie widzę poza tą pozioma linią i jade z tym TV do serwisu. Ciekawe co fachowcy orzekną.
    Dziękuje za zainteresowanie moim problemem i pomoc.
    Czekam teraz na werdykt.

Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Miałeś kolor na min. i jaskrawość też na min.tyle żeby było widać ale zrobiłeś inaczej.