Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrozawór w dieslu??? Czy jest sens?

ADAXX 20 Maj 2006 12:22 3635 19
  • #1 20 Maj 2006 12:22
    ADAXX
    Poziom 13  

Witam. Chciałem zapytac czy jest sens instalowac elektrozawor na przewodzie paliwowym w dieslu jako zabezpieczenie przed kradzieżą? Lepiej gdyby był on zainstalowany za filtrem paliwa ale tam jest juz za mało miejsca pod maska i wszytko byłoby widoczne. Wiec zeby ukryc taki elektrozawór przed złodziejem trzeba go gdzies wczesniej (przed filtrem) zamontowac. Ale czy w takim wypadku w filtrze paliwa lub gdzies po drodze nie bedzie dostatecznej ilosci paliwa zeby odjechac kilka kilometrow i sie gdzies ukryc? Przeciez za takim elektrozaworem moze byc jeszcze 0,5l paliwa. chyba ze sie myle. Chodzi tu o Audi A3. prosze o wasze sugestie... dziekuje i pozdrawiam

• #2 20 Maj 2006 12:57
    jjanusz
    Poziom 16  

WITAM
    a niema zaworka na pompie

• #3 20 Maj 2006 13:01
    ADAXX
    Poziom 13  

Nie ma ale to co to da. Chce zamontowac jakis ukryty wyłacznik

• #4 20 Maj 2006 14:35
    Usunięty
  • #5 20 Maj 2006 14:56
    ADAXX
    Poziom 13  

O tym nie pomyslalem. A jakie moga byc tego skutki?
    Pomijając ten fakt, tzn. gdybym jednak zaryzykowal to jak jest z tym zapasem paliwa i sensem instalowania czegos takiego. A jesli nie elektrozawor w dieslu to co?

• #6 20 Maj 2006 15:35
    Usunięty
  • #7 20 Maj 2006 16:01
    ADAXX
    Poziom 13  

Wiec jakie sa skutki zapowietrzenia pompy? Dodam ze chodzi o 1.9TDI (130KM)

• #8 20 Maj 2006 16:32
    Usunięty
  • #9 20 Maj 2006 22:41
    Prezesjm
    Poziom 13  

TDI to najlepiej kominować coś przy elektronice sterującej. Jak sie upierasz przy odcięciu paliwa to trzeba wiedzieć że jeżeli założysz zaworek na zasilaniu to lubią one zaciągać paliwo przez przelew i auto jedzie , ma mniejszą moc, ale jedzie. Trzeba zastosować jeszcze zaworek zwrotny lub drugie odcięcie na przelewie.

• #10 21 Maj 2006 10:00
    ADAXX
    Poziom 13  

Tylko z tego co wiem w tym modelu Audi odpowietrzanie pompki paliwa jest automatyczne. A jesli chodzi o elektronike? Niestety nie mam żadnego schematu wiec nie wiem gdzie mam sie wpiac z wyłącznikiem. Moze macie jakies sugestie?

• #11 21 Maj 2006 15:36
    gordon1
    Poziom 14  

Witam, nie bede zakładał nowego tematu bo potrzebuje odciac jakis sterownik do pompy (albo inne sugestie prosze)Passat tdi z 99rok. potrzebuje wiedziec ktory przekaznik lub kabelek .Pozdrawiam.:D

• #12 21 Maj 2006 15:49
    Max BMW 318IS
    Poziom 2  

Diesla można bez problemu odpalić,nawet jak zalożysz taki zaworek ,to i tak można to ominąć. Popieram też uwagi kolegów forum. Pracowałem w Serwisie Bosch i powiem tobie ,że tekie zaworki nie dają efektu. Dobrym zabezpieczeniem autka jest blokada skrzyni biegów na zasadzie pinu .Najlepsze piny są produkowane w niemczech.
    Pomyśl o tym .pozatym GPS to jest to troche kosztuje ,ale auto nie zginie nigdy. Złodzieje potrafią takie Auto sprzątnąć ,ale po godzinie znajdą go nasi policjanci.Za zwyczaj stawiają auto na parkingu i zostawiają go na kilka dni, po czym odjezdzaja. W systemie GPS nigdy nie stracisz auta. Ja nawet swojego nie ubezpieczam. (strata kasy) Gps to jest to

• #13 21 Maj 2006 15:55
    ADAXX
    Poziom 13  

System nadzoru satelitarnego GPS przestaje działać po zastosowaniu tzw. zagłuszacza (urz. wielkości tel. kom) a jesli chodzi o blokade skrzyni biegów na zasadzie pinu to tez duzo nie potrzeba zeby to obejsc tak jak wszystkie mechaniczne zabezpieczenia, chociaz jakies utrudnienie jest...

• #14 21 Maj 2006 20:55
    zbigniew125
    Poziom 23  

Kol. ADAXX jeżeli chodzi o zamontowanie zaworka przed filtrem czy za - otóż za filtrem to przy odciętym paliwie możesz przejechać jeszcze około nawet 1 km . Ale chciałbym ci powiedzieć że to auto , jeżeli było w rękach złodziei i nastąpiło odcięcie paliwa , zostaje porzucone.Dla zwykłych diesli , jeżeli nie ma w nich elektroniki to uważam że to najlepsze zabezpieczenie . Miałem w GOLFIE i TIACIE TIPO . Jak zapomniałem włączyć zaworek to auto stanęło , włączałem zaworek chwilke się odczekało [podciśnienie jakie było w pompie naciągnęło paliwa] parę obrotów rozrusznikiem i już jechałem dalej. Natomiast znam przypadek kradzieży auta z zaworkiem i auto zostało odnalezione około 600 m od domu . Pozdrawiam

• #15 21 Maj 2006 22:41
    ADAXX
    Poziom 13  

zbigniew125 napisał:
    Dla zwykłych diesli , jeżeli nie ma w nich elektroniki to uważam że to najlepsze zabezpieczenie

Ale ja mam sama elektronike. To jest 1.9TDI (130KM)

• #16 21 Maj 2006 23:05
    talasiek
    Poziom 11  

Moja wypowiedz pewnie nie wniesie wiele do tematu..Uważam,że każde z wymienionych wyżej zabezpieczeń jest dobre,ale jeżeli "prawdziwy" złodziej sie uprze to zwinie każde auto - np laweta :D A znam takie przypadki... Mimo to warto w jaki kolwiek sposób zabezpieczyć swoje auto ;-) Osobiście polezam zabezpieczenia elektroniczne,a nawet podwójne,wiec blokada skrzyni biegów też nie zaszkodzi.. Powodzenia !!

• #17 22 Maj 2006 12:11
    yaaro
    Poziom 33  

Do Passata np silnik aFN 47 pin np. Prosze o podanie modelu silnika

• #18 22 Maj 2006 15:39
    gordon1
    Poziom 14  

Witam , silnik w Pasacie to 1,9 TDI 2000 rok prod. alarm to Super Forteca , i jeszcze jedna sprawa gdzie w tym autku jest puszka konfortu (mam na mysli uzadzenie ktore steruje oswietleniem w srodku ) dzieki za pomoc .:D

• #19 22 Maj 2006 16:13
    ekrecik83
    Poziom 14  

Adaxx
    A rozważałeś założenie BBS-a blokada elektroniczna i hydrauliczny zawór ?? Pozdrawiam Edward.

Ty sie nie pytaj ile to kosztuje tylko czy jest dobre!!!!! /żart/
    Mam w swoim aucie już cztery lata i nic lepszego od tego nie widzę !

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME