Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba problem z uruchomieniem.

sp9rvb 20 Maj 2006 14:58 4644 13
  • #1 20 Maj 2006 14:58
    sp9rvb
    Poziom 14  

Witam. Od niedawna posiadam Toshibe Satellite Cel 650/64/12T/CDM.
    Niestety coś jest nie tak, nie potrafie sprzetu uruchomić posiadam orygin zasilacz,bateria w lapku jest raczej na pokaz bo juz pewnie nie trzyma(dioda od ładowania ciągle mruga).Prosze Szanownych Kolegów o parę objasnień co do oznaczeń : AP, symbol kłódki, i jeszcze obok chyba jest to znak płyty CD( oznaczenia nad trzystopniowym przełączniku) prosiłbym o opisanie do czego służą wszystkie przełączniki na dole po lewej i prawej stronie od symbolu baterii jak również zaraz pod matrycą jest 6 diód i też nie wiem co oznaczają. Rozszyfrowałem że pierwsza z lewej str to sieć. Proszę o podanie w jakich pozycjach powinny znajdować się przełączniki na dole, aby móc prawidłowo uruchomić laptopa.Jak długo przytrzymywać przycisk od załączania laptopa, który jest pod matrycą z lewej strony powyżejpomiędzy klawiszami ESC i F1?
    Wiem, że są to pewnie banalne pytania dla osób, które znaja ten model laptopa, ale ja nie mogę sobie z tym poradzić.

0 13
  • #2 20 Maj 2006 16:23
    Oberon
    Poziom 15  

sp9rvb napisał:
    Witam. Od niedawna posiadam Toshibe Satellite Cel 650/64/12T/CDM.
    Niestety coś jest nie tak, nie potrafie sprzetu uruchomić posiadam orygin zasilacz,bateria w lapku jest raczej na pokaz bo juz pewnie nie trzyma(dioda od ładowania ciągle mruga).Prosze Szanownych Kolegów o parę objasnień co do oznaczeń : AP, symbol kłódki, i jeszcze obok chyba jest to znak płyty CD( oznaczenia nad trzystopniowym przełączniku) prosiłbym o opisanie do czego służą wszystkie przełączniki na dole po lewej i prawej stronie od symbolu baterii jak również zaraz pod matrycą jest 6 diód i też nie wiem co oznaczają. Rozszyfrowałem że pierwsza z lewej str to sieć. Proszę o podanie w jakich pozycjach powinny znajdować się przełączniki na dole, aby móc prawidłowo uruchomić laptopa.Jak długo przytrzymywać przycisk od załączania laptopa, który jest pod matrycą z lewej strony powyżejpomiędzy klawiszami ESC i F1?
    Wiem, że są to pewnie banalne pytania dla osób, które znaja ten model laptopa, ale ja nie mogę sobie z tym poradzić.

Witam ja mialem model 800Cel/128M/14" ale podejrzewam ze podobnie są oznaczane moze moje podpowiedzi ci sie przydadza... oto moje spostrzezenia:
    1) dioda od ładowania w moim lapku nie mrygała tylko zapalała sie dodatkowo lampka chyba z takim kablem
    2) co do lampek to z glowy pisze... jeden byl taka wtyczka drugi z takimi tarczami odpowiadał za dysk twardy jedna byla od CDromu AP to chyba dotyczy tego ze wogole uruchomiony jest komp... hmm co tam jeszcze bylo ... a sieci nie przypominam sobie zeby byla....
    Opisuje laptop cos podobny do tego [ur=http://allegro.pl/item104833829_toshiba_satellite_1_1ghz_512mb_20hdd_dvd_rw_dl.htmll]COS TAKI LAPTOP[/url]
    3) co do przlacznika na dole... to mowisz chyba o przlaczniku ktory jst tylko bajerem tzn mozna np odtwarzac CD bez wlanczania Kompa... tam masz CD narysowane i chyba kompa czy cos w tym stylu ... tego sie nie rusza... to jest raczej jako gadżet ;)
    4) Wlacznik wlancza sie krotko ... tak bylo w moim ... al wlacznik mialem po prawej stronie

PS. Zrob zdjecie albo znajdz na necie jakąś fote tego laptoka to cos wiecej bede mogł pomóc bo nie do konca wiem czy o tym samym mowimy ;)

czołem
    Oberon

0
  • #4 20 Maj 2006 22:04
    Oberon
    Poziom 15  

Faktycznie jest to inny model(starszy) ... obstawiał bym ze przelacznik ten suwak powinien byc w pozycji po lewo ... i wtedy wcisnac POWER(jak nie to posrodku)... a czy z kompem cos sie dzieje jak przesuniesz na znak CD... mam taka opcje ...wtedy dziala tylko odczyt plyt audio(tak jak zwykly CDrom ..odtwarzacz CD ;))

Co do kontrolek to jedna bateria a druga jakos tak wyglada albo na pcmcia moze albo ogolnie ze komp jest włączony ? trudno rozpoznac po zdjeciu co to za ikonka narysowana ... ja przynajmniej nie mam takiej kontrolki przynajmniej nie rozpoznaje

Ogolnie laptop powinien sie uruchomic po wlaczeniu POWER ... ten panel z przodu jest jak by "multimedialnym panelem" i rzadko z niego korzystałem...

0
  • #6 21 Maj 2006 22:08
    sp9rvb
    Poziom 14  

slawecki napisał:
    Po co zgadywać kiedy tu są instrukcje i wszystko można się dowiedzieć
    http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/ToshibaCSG/download_manuals.jsp?LNG=20&service=CE

Dziekuje za link przydał się teraz juz jestem troche mądrzejszy:D.....
    Ale i tak niewiele mogłem zdziałać laptop zachowuje sie bardzo dziwnie po podłączeniu do zasilacza swieci sie dioda powiadamiająca o podpietym zasilaczu i pulsuje dioda od baterii,gdy wciskam power wszystko gasnie jak wyjmę i podłącze znów zasilacz do gniazda wszystko sie powtarza.
    Jedno co udało mi sie uruchomić to odtwarzanie płyt audio.Zauwazyłem ze jak dam na stop odtwarzanie muzyki i jak wcisne power to zapala sie dioda od hdd,ale niestety wszystko sie blokuje nie działają zadne przyciski nawet power (ratuje mnie wtedy wypięcie zasilacza) i słychać delikatny pisk. Nie wiem co sie dzieje.

0
  • #7 21 Maj 2006 23:05
    piooo
    Poziom 29  

No to ja mam taki pomysł żebyś zostawił podłączony zasilacz tak długo aż się podładuje bateria i przestanie migać lampka ładowania i wtedy spróbuj włączyć ,pozdrawiam

0
  • #8 26 Maj 2006 18:12
    sp9rvb
    Poziom 14  

piooo napisał:
    No to ja mam taki pomysł żebyś zostawił podłączony zasilacz tak długo aż się podładuje bateria i przestanie migać lampka ładowania i wtedy spróbuj włączyć ,pozdrawiam

Niestety bateria nie jest już pierwszej młodości:D i niestety nie chce sie naładować na full.

0
  • #9 26 Maj 2006 20:01
    jacokre
    Poziom 17  

A próbowałeś wyjąć baterię i spróbować na samym zasilaczu ? Widziałem na własne oczy jak Toshiba nie chciała wystartować z zepsutą baterią, natomiast startowała wogóle bez baterii (na samym zasilaczu).

0
  • #10 27 Maj 2006 11:31
    sp9rvb
    Poziom 14  

jacokre napisał:
    A próbowałeś wyjąć baterię i spróbować na samym zasilaczu ? Widziałem na własne oczy jak Toshiba nie chciała wystartować z zepsutą baterią, natomiast startowała wogóle bez baterii (na samym zasilaczu).

Tak,przy wyjętej niestety zero reakcji tak jak by wogóle nie dochodziło napięcie do niego:cry:

0
  • #11 02 Cze 2006 23:18
    sp9rvb
    Poziom 14  

Jestm już zdesperowany jak go rozebrac? śruby od spodu to nie wszystko jest pewnie jakaś kolejność demontażu proszę o podpowiedz.

0
  • #12 17 Cze 2006 15:53
    sp9rvb
    Poziom 14  

Szkoda ze nikt nie jest w stanie mi podpowiedzieć jak rozebrać tego Lapka
    mozliwe ze to jakaś pierdoła jak go nie rozbiore to się nie przekonam.Prosze powiedzcie od czego zacząć:)

0
  • #13 17 Cze 2006 16:38
    jacokre
    Poziom 17  

Masz racje od spodu to nie wszystko. Następne śruby są pod klawiaturą. Żeby wyjąć klawiaturę musisz zdjąć plastikowy pasek (jest na zaczepach) u dołu lub u góry klawiatyry.

P.S.
    Poszukaj w dziale Schematy --> Komputery... Są tam instrukcje (z rysunkami) jak rozkręcić różne Toshiby. Wszystkie rozkłada się podobnie).

0
  • #14 09 Sie 2006 14:43
    sp9rvb
    Poziom 14  

Dziękuje wszystkim Kolegom za podpowiedzi,nie poradziłem sobie temat mnie przerósl lapek poszedł do "żyda".Temat zamykam.

0