Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic DVD-S29 - co zrobić, aby czytał format DivX

piotrek power 20 May 2006 15:55 5815 4
    piotrek power
    Level 27  
    Witam.
    Mam stacjonarny odtwarzacz DVD - model: Panasonic DVD S-29, który nie obsługuje formatu DivX.
    Dowiedziałem się, że poprzez wgranie nowego oprogramowania, w tym modelu Panasonica można odtwarzacz filmy w formacie DivX.
    Podobno, wystarczy nagrać na płytkę jakiś program i go zainstalować.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    magir
    Level 28  
    Na stronie firmowej Panasonic Polska trzeba znaleźć oprogramowanie tzw firmware. Należy go nagrać na płytę CD-R lub CD-RW ( ja bardziej polecam wykonanie tego na CD-R )
    Po włączeniu DVD na telewizorze pojawi sie ekran kontrolny z DVD,wkładamy płytę z nowym firmwarem do DVD i startujemy płytę (PLAY).
    Na ekranie TV pojawi się pytanie czy chcemy wykonać czynność aktualizacji (tak nie ) naciskamy pilotem Tak i teraz zaczyna sie operacja wgrywania nowego oprogramowania. Ekran TV będzie wariował - I POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO WYŁĄCZYĆ I PRZERWAĆ TEJ OPERACJI !!!! aż DVD samo nie zgłosi się komunikatem że wyłącz i włącz ponownie urządzenie (dotyczy DVD) - inaczej DVD będzie bezużyteczne !!!!! a jeżeli jest na gwarancji, gwarancja będzie nieuznana. Wgranie samemu nowego firmwaru nie powoduje utraty gwarancji.
    Sam to robiłem w modelu S-49 i poszło bez problemu.

Pozdrawiam
    piotrek power
    Level 27  
    A gdzie na stronie Panasonica mogę znaleźć oprogramowanie, bo szukam już godzine, i nie mogę trafić ?
    magir
    Level 28  
    Właśnie sprawdziłem na stronie Panasonica czy jest nowy firmware dla tego modelu ale niestety brak.
    To jest fragment postu na temat DVD z innego forum :

Code:
    Mój kolega posiada odtwarzacz DVD marki Panasonic S29 i wypaliłem jemu filmy na płytce w formacie DivX i AVI. Jednak gdy włożył do szyflady płytkę i zasiadł wygodnie na kanapie a tu nagle d...a kocia nie działa. Dopiero jak obejrzałem gdzieś na www to zauważyłem, że tych formatów nie obsługuje. Zatem czy mogę wgrać bios od S295 który umożliwia odtwarzanie filmów AVI lub DivX bo nie chce mi się wszystkich filmów na SVCD zamieniać.

Proszę o fachową radę
    Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam

Code:
    Powrót do góry    

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość        
    Adamus58
    Totalny Maniak
    Post wysłany: Sro Mar 08, 2006 8:25 pm   
    Temat postu:    
    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli producent nie wyposażył playera w odpowiedni chipset obsługujący MPEG-4 (DivX, XviD), to żadne oprogramowanie nie sprawi, że nagle filmy takie zaczną być odtwarzane. Wgranie bios-u od innego odtwarzacza poskutkuje wizytą w serwisie.

Tak więc reasumując ten odtwarzacz nie odtworzy formatu DivX. :-(

Pozdrawiam
    piotrek power
    Level 27  
    Dziękuję za pomoc. Temat zamykam.