Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop compaq n600c instlacja karty wifi na mini pci

20 Maj 2006 17:36 4016 3
  • Poziom 10  
    czy ktos z panstwa instalowal kiedys w takim laptopie karte wifi na mini pci, jesli tak to czy moglby podzielic sie informacja o sposobie wyprowadzenia anteny do tej karty, nie mam w tym egzemplarzu wyprowadzonej anteny do wneki mini pci
    nie za bardzo tez widze miejsce zeby ja gdzies zamontowac w laptopie poniewaz jego budowa jest bardzo zwarta czy ktos spotkal sie z tym probleme?
  • Poziom 12  
    Witam Zdejmujesz z lewej strony klawiatury zaslepke jest pod nia modem telefoniczny na mini pci wyjmujesz go i wkladasz wi-fi ja zamontowalem dwl-520 z stacjonarnego pc (pod metalowym ekranem na dwl-520 jest mala karta na mini pci) w miejsce przylutowania kabelka anteny lutujesz 2,5 cm odcinek miedzianego drutu wyginasz rownolel do plyty z czesci zaslepki gdzie masz teraz swoja antene musisz usunac metalowy ekran .Opis moze malo czytelny ale jak ktos ma n600c i zna jego budowe poradzi sobie U mnie dziala ten patent od ponad roku i jestem zadowolony
  • Poziom 11  
    Potwierdzam , patent z D-linkiem dwl-520 działa na 100%. Posiadam laptopa Compaq Evo n610c i za jedyne 30zł stałem się posiadaczem karty Wi-fi wbudowanej w laptopa. Ja do zrobienia antenki wykorzystałem kabel modemowy ,który to został w laptopie po demontażu fabrycznego modemu , zasięg jest dość słaby ale w odrębie mieszkania działa OK. Jak będe miał troche czasu i chęci to zrobie lepsza antenkę.
    Miałem dotychczas wi-fi na usb , jednak ta karta była dosłownie gorąca , bałem się ze porty usb się spalą. Teraz ten problem znikł. DWL-520 działa w standardzie B , jednak dla mnie to w zupełności wystarczy. Pozatym na allegro karty miniPCI wifi do laptopa zaczynają się od 60zł , tutaj koszt rzędu 30zł. Minusem jest to że skróciła się dość widocznie praca na baterii , o około pół godziny.
  • Poziom 19  
    W moim przypadku kombinowałem z antenami wewnętrznymi
    i w każdym przypadku nie działały jak należy. Postanowiłem umieścić gniazdo gdzieś w obudowie , lecz takiego miejsca nie znalazłem Po oględzinach i przemyśleniach wykorzystałem gniazdo telefoniczne , pozbyłem się styków i wkleiłem na poxipol gniazdo wi-fi które wraz z karta uzyskałem z routera który uległ uszkodzeniu