Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon i przetwornik A/C

yancio 20 May 2006 18:14 1280 1
    yancio
    Level 11  
    Witam,
    Potrzebuje podłączyć mikrofon do przetwornika w dsPIC'u, interesuje mnie uzyskanie nie za bardzo znieksztalconego pasma w zakresie do 3kHz (licze z tego FFT), początkowo wymyślilem wykorzystanie op-ampa MCP6044 z wzmocnieniem rzedu 50-500razy, ale powoli zaczynam miec watpliwosci czy mi ten op-amp "wyciagnie" takie wzmocnienie w calym pasmie. Moze lepiej wykorzystac wszystkie 4 wzmacniacze z tej kostki, a może coś całkiem innego.

Dolaczam rysunek z aktualnym rozwiazaniem, pare uwag
    *potencjometr jest zle na schamacie bo nozki ma inaczej ponumerowane w footprincie i teraz footprint jest ok :), jego Rmax = 200 Ohm
    * Vref to polowa Vcc - dzielnik na R: 2x10k
    * gniazdo Jack służy tylko do wyprowadzenia sygnału za płytke, narazie nie mam jeszcze żadnego mikrofonu, ale myśle nad wykorzystaniem glosniczka z Nokii 3310 (jest razem z LCD na plastiku)
    yancio
    Level 11  
    Temat juz nieaktualny,
    btw ten akurat op-amp nie nadawał sie, sprawdziłem to na oscyloskopie na uczelni, kupiłem inny (pasmo do 4MHz) TL074CN, i nawet na pojedynczym wzmacniaczu wyciąga prawie 5V (zaczyna juz obcinać bo na 6V był podłączony), za mikrofon służył głośniczek ze starego domofonu wzmocniony około 2000razy