Witam!
Jeden z postów odnośnie kalkulatora nasunął mi na myśl bardzo fajny pomysł. Otóż można byłoby zbudowac prosty (niby) kalkulator, bardzo pożyteczny jeśli chodzi o egzaminy, na których takiego narzędzia można używac... Pomysł jest taki: na procesorze AVR (np. Atmega8) zaprogramowac prosty kalkulator, z podstawowymi działaniami typu dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i ewentualnie pierwiastek (czyli funkcje, ktore mozna posiadac w kalkulatorach na egzaminy typu matura). Jednak po wcisnieciu jakiejs kombinacji klawiszy mozna byloby z menu wybierac bardziej zaawansowane funkcje typu sinus, cosinus i inne funkcje, ktore nie moga byc w kalkulatorach uzywanych np. na maturach. Poza tym mozna by zrealizowac prosty komunikator radiowy miedzy dwoma (lub wiecej) takimi kalkulatorami, umozliwiajacy wysylanie wiadomosci tekstowych miedzy uzytkownikami takich kalkulatorow. Za wyswietlacz moglby wystarczyc zwykly led od nokii 3310. Poza tym ewentualna sciaga tez by sie zmiescila w pamieci mikrokontrolera. Jak myslicie? Przeszloby cos takiego? I czy w ogole pomysl jest na tyle dobry, by dalej sie tym zajmowac? (P.S. Chodze do klasy 2 liceum i za rok czeka mnie matura). Prosze o ewentualne sugestie
Pozdrawiam.
KoTu.
Jeden z postów odnośnie kalkulatora nasunął mi na myśl bardzo fajny pomysł. Otóż można byłoby zbudowac prosty (niby) kalkulator, bardzo pożyteczny jeśli chodzi o egzaminy, na których takiego narzędzia można używac... Pomysł jest taki: na procesorze AVR (np. Atmega8) zaprogramowac prosty kalkulator, z podstawowymi działaniami typu dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie i ewentualnie pierwiastek (czyli funkcje, ktore mozna posiadac w kalkulatorach na egzaminy typu matura). Jednak po wcisnieciu jakiejs kombinacji klawiszy mozna byloby z menu wybierac bardziej zaawansowane funkcje typu sinus, cosinus i inne funkcje, ktore nie moga byc w kalkulatorach uzywanych np. na maturach. Poza tym mozna by zrealizowac prosty komunikator radiowy miedzy dwoma (lub wiecej) takimi kalkulatorami, umozliwiajacy wysylanie wiadomosci tekstowych miedzy uzytkownikami takich kalkulatorow. Za wyswietlacz moglby wystarczyc zwykly led od nokii 3310. Poza tym ewentualna sciaga tez by sie zmiescila w pamieci mikrokontrolera. Jak myslicie? Przeszloby cos takiego? I czy w ogole pomysl jest na tyle dobry, by dalej sie tym zajmowac? (P.S. Chodze do klasy 2 liceum i za rok czeka mnie matura). Prosze o ewentualne sugestie
Pozdrawiam.
KoTu.