Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Digital OUT (optical) do Digital IN (coaxial)

20 Maj 2006 21:14 5892 2
  • Poziom 10  
    Witam.

Posiadam konsolę PS2 z cyfrowym wyjściem optycznym oraz odtwarzacz DVD (kino domowe) z cyfrowym wejściem coaxialnym.
    Moje pytania to:
    1. Czy da się to jakoś połączyć jednym kablem czy też jakimiś przejściówkami/konwerterami :?:
    oraz
    2. Czy uzyskam dźwięk DolbyPRO Logic II (99% gier na PS2 ma taki format) na wszystkich głośnikach 5.1 czy też tylko STEREO w pseudo przestrzennym formacie (2.0 rozbite na 5.1) :?:

Baaardzo proszę o pomoc bo już się w tym wszystkim gubię :!: :cry:
  • Warunkowo odblokowany
    1. Potrzebna jest przejściówka z sygnału optycznego na elektryczny (coaxial). Jakieś 3 lata temu taki układ był opisany w Elektronice Praktycznej. Jak znajdę schemat to wrzucę na forum.
    2. Dekoder Dolby Prologic II odtwarza dźwięk 5.1 zarówno z dźwięku stereo z zakodowanym sygnałem Pro Logic jak i zwykłego stereo, bo na tym polega działanie tego analogowego systemu.
    Nie ma czegoś takiego jak dźwięk 5.1 kanałowy zakodowany w systemie Pro Logic.*
    Dźwięk 5.1 koduje się cyfrowo w systemach Dolby Digital (AC-3) lub DTS i ich wersjach rozwojowych.

Edit. * Dźwięk w systemie Pro Logic zawsze bazuje na sygnale stereofonicznym.
  • Poziom 10  
    OK. Dzięki za odpowiedź.
    Chyba czeka mnie wydatek rzędu 120 zł :]