Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

aparat cyfrowy 5mln px za 369zl

Illusion 21 Maj 2006 14:26 885 3
  • #1 21 Maj 2006 14:26
    Illusion
    Poziom 17  

http://www.allegro.pl/item104986444_fantazja_cyfra_5_1mega_2_4tft_web_film_nowa.html

Nie znam sie za bardzo na aparatach.. ale zaznaczam ze aparat ktory chce kupic ma byc przenaczony do urzytku domowego.. a wiec nie wymagam zadnych wyrafinowanych opcji.. bajerow.. poprostu zeby byly ladne fotki.. przynajmniej 1260 x 960 px , aparat mial mozliwosc nagrania sekwencji wideo bez ograniczen.. no i zeby baterie trzymaly dosc dlugo.. a wiec czy to dobry wybor? oczywiscie zalezy mi na tym zeby cena byla jak najnizsza.. bo kieszen studenta wiadomo jaka jest : )

0 3
  • Konica Minolta
  • #2 21 Maj 2006 21:15
    Trabi
    Poziom 36  

Hmm....
    - "znana niemiecka firma PROSIO" - pierwsze słyszę :/
    - "4 x CYFROWYM ZOOM-em" - cyfrowy zoom można sobie wsadzić... To tak jakbyś powiększył zdjęcie w komputerze; tracisz na jakości w zastraszającym tempie
    - "Szybkosc migawki: 1/4 – 1/500 sek" - wierz mi, czasem potrzebny jest dłuższy czas, nawet i ponad sekundę, czasy krótsze też się przydają.
    - "czułość ISO :100" - tylko jedna???
    - "Wbudowana lampa blyskowa: Auto / Wylaczona" - sa sytuacje że wymagana jest możliwość wymuszenia błysku, bez tego będą kłopoty (zdjęcia pod światło, w domu przy oknie itp)

To jest "aparat" o mniejszych mozliwościach niż stary i nie produkowany już 'Canon A60' który dzis jest uznawany za "małpkę", choć sam takiego mam i jestem z niego zadowolony; mozliwościami wyprzedza na kilometry tego do którego podałeś link.

- Wielkość obiektywu nie nastraja optymistycznie... Przez taką dziurkę mało wpada światła, a zatem i jakość może (i napewno będzie) pozostawić wiele do życzenia. Ja bym się nie zdecydował.
    - Kto to serwisuje? Co daje gwarancja 2 lata (jak pisze) jak licho wie czy to się wogóle da naprawić? A 2 lata to szmat czasu jak na pracę aparatu.
    Wg. mnie - odpuść sobie, nie łap się na niskie ceny.

Poszukaj czegoś z firm Canon, Minolta itp, firm które robią od lat aparaty. Tego sobie odpuść. Na Allegro za niewiele więcej dostaniesz używanego A60 który napewno spełni Twoje wymagania z naddatkiem.

0
  • Konica Minolta
  • #3 21 Maj 2006 21:48
    wroblewg
    Poziom 21  

Daruj sobie to coś - żal pieniędzy lepiej dołozyć kupić coś z firm mających pojęcie o fotografii.

0
  • #4 01 Cze 2006 18:58
    Pablo1964
    Moderator

Zoom cyfrowy to bezwartościowa funkcja, gdy raz jej użyjesz, będziesz wiedział, dlaczego. Nie znam tej marki, ale aparat bez zoomu optycznego nie wydaje mi się propozycją wartą uwagi.

0