Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Thinkpad T20 i wiatrak

melon 21 Maj 2006 16:31 1685 5
  • #1 21 Maj 2006 16:31
    melon
    Poziom 26  

witam
    jak zmusić wiatraczek w laptopie IBM T20 do ciągłej pracy ?

pozdrawiam

0 5
  • #2 21 Maj 2006 17:34
    Masster
    Poziom 32  

Mozna wiedzieć w jakim celu? Wiatrak załącza się tylko wtedy gdy temperatura sięga jakiejś ustalonej granicy i wyłącza gdy temperatura spada. Oszczędza to baterię i wycisza pracę komputera, jak dla mnie same plusy.

Co prawda nie wiem jak jest w IBM ale w moim HP/Compaq jest w biosie opcja Fan Always on While on AC Power. Poszukaj czegoś podobnego.

0
  • #3 21 Maj 2006 17:37
    melon
    Poziom 26  

laptopa często musze trzymac na kolanach i niestety trochę czuć temperaturę...
    a zasilam go tylko z zasilacza, w tym laptopie wiatraka praktycznie nie słychać

0
  • #4 21 Maj 2006 17:52
    pulikow
    Poziom 20  

No OK, czuć temperaturę :-)

A coś poza tym się dzieje? Zawiesza się?

Bo jak nie to zostaw tak jak jest.

Też czasem trzymam notebooka (T22) na kolanach i czasami aż parzy ale nic złego się nie dzieje. Procki mobilne są przystosowane do pracy przy większych temperaturach.

0
  • #5 21 Maj 2006 18:16
    melon
    Poziom 26  

no właśnie głównie mi chodzi o to zeby się tak nie grzał...
    moze jakiś programik który wymusi pracę wiatraczka....

0
  • #6 21 Maj 2006 18:49
    tomxl
    Poziom 11  

Mam IBM T21...wentylator załącza mi sie co pewien czas na chwilę....ale gdy np. używam Skype z kamerkami ...to chodzi praktycznie cały czas ,bo jest obciążony....

Jest taki programik do chlodzenia procesora ...CPUCool 7.3.7 ....wersje testową można ściągnąć sobie Tu :arrow:: http://pobieralnia.pl/plik-618-cpucool.html ... ma on duzo opcji ,więc można pokąbinować..:D

ps....przy okazji zapytam na jak jasnej matrycy pracujecie w latopach IBM ..??.....Ja na przed ostatnim ustawieniu.....

0
  Szukaj w 5mln produktów