Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cos rozladowywuje akumulator

21 Maj 2006 17:46 1100 6
  • Poziom 11  
    Witam! Mam opla vektre B 2.0 DTL z 2000r. Mam problem bo po tygodniu stania samochodu bez odpalania rozladowal mi sie calkowicie akumulator.
    Jest w nim alarm i inne bajery moze to rozladowywuje ?
    A tak wogole to na postoju ile amper poboru powinien miec samochod ?
  • Testo
  • Poziom 39  
    W zależności od ilości bajerów do 200 mA.
    Jezeli nie wytrzymuje ci tygodnia to może akumulator jest stary lub zasiarczony......
    Pozdr.J.
  • Testo
  • Poziom 11  
    akumulator kupilem tydzien temu.
  • Poziom 16  
    Podjedź do sklepu niech sprawdzi akumulator,często nowe padają niestety(zakładając że ładowanie w porządku)-sprzedawcy mają taki przyrząd do badania pod obciążeniem-a że nowy na gwarancji nic nie zapłacisz.Powodzenia.
  • Poziom 21  
    Witam
    Czy w ostatnim czasie było coś do samochodu instalowane z urządzeń elektrycznych .Nie napisałeś czy przed wymianą akumulator też się rozładowywał.
    Ale aby to sprawdzić podłącz szeregowo z akumulatorem miernik nastawiony na Amper i sprawdź ile prądu bierze.oczywiście powyłączaj wcześniej wszystkie odbiorniki.Następnie zrób ten pomiar z włączonym alarmem.To pozwoli określić ile prądu pobiera alarm i pozostała instalacja samochodu.W zależności jakie będą wyniki tego pomiaru można będzie określić sposób dalszego działania.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Sprawdź napięcie ładowania powinno wynosić od 13,8V do 14,4V. Być może aku. jest niedoładowany.
  • Poziom 17  
    Sprawdź alternator i układ ładowania. Każdy serwis naprawiający alternatorki ci to zrobi.