Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thomson 29DF400G długie ładowanie się obrazu

21 Maj 2006 20:20 1482 5
  • Poziom 11  
    j.w. Normalnie w czasie czuwania dioda ma kolor czerwony, po włączeniu telewizora zmienia się na żółty, a gdy nagrzeje się kineskop to zmienia się na zielony (od nowości trwało to około 15 sek.). Niestety obecnie wystąpił problem, a mianowicie po tym jak powinna zapalić się już zielona dioda, dioda zaczyna wariować migając na przemian żółty z zielonym (kineskom nadal jest czarny). Trwa to około 1 min. Po tym czasie telewizor działa bez zarzutów. Problem ten pojawia się na tzw. zimnym telewizorze (np. po nocy). Proszę o poradę co może być tego przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam bagi_glogow.
  • Poziom 24  
    w czasie gdy wariuje spróbuj ruszyć US2
    zapewne świadczy ten objaw o "wykonczaniu się"kinola
    pozdr.
  • Poziom 28  
    Liubie to powtarzacz: kineskop do zamiany... Zapewne tak jest, ale w tym pszypadku niejestem pewien. Jakiej firmy jest kineskop, bo jerzeli Philips, to mam racie.
  • Poziom 11  
    Niestety nie wiem jakiej firmy jest kineskop. Jeszcze go nie rozkręcałem. Jest to telewizor siostry i nie chciałbym tego robić. Jak już kineskop jest nagrzany to po ponownym włączeniu uruchamia się normalnie po 15 sek.
  • Poziom 28  
    Jak niebedzesz go rozkrencal, to po co pytsz... Sprawdzasz, czy upewiaszszie?
  • Poziom 11  
    Rozkręcę go jak będę u siostry. Na razie siostra prosiła o pomoc.