Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenia przed kradzieza.. immo alarmy ??

domelfm 22 Maj 2006 02:14 1457 4
  • #1 22 Maj 2006 02:14
    domelfm
    Poziom 16  

Wiec mam pytanie ?
    Jaka jest roznica miedzy alarmem z alegro jakims za 100 zł który sobie sam zamontuje oraz alarmem legrand który zamontuje mi instalator i zaplace 500 zl albo wiecej ?? Bo mam wrazenie ze dla pana z napisem pomoc drogowa który wlasnie holuje moje auto to niema zadnej ? Wiec jaka jest ruznica dla mnie ?
    Oraz zapytam sie czy ktos moze wie gdzie mozna dostac immobilizer który mozna zamontowac przy stacyjce tak zeby tylko kluczyk z transponderem zapalil auto a nie "wytrych" ?
    Bo teraz mam immo dotykowy musze dotknac a dopiero potem zapalac ale denerwóje mnie to juz...

• #2 22 Maj 2006 07:22
    mczapski
    Poziom 38  

Trochę trudno zrozumieć twoje dylematy. Nie poinformowałeś z jakim pojazdem masz do czynienia. Oczywiście są takie systemy i to dość powszechne. Problem w tym, że wymagane do tego jest sterowanie cyfrowe ukłądami pojazdu. Coś musi odczytać kody i zinterpretować a później kontrolować ich aktualność. Poza tym w systemach cyfrowych trudno zastosować obchodzenie zabezpieczeń (chociż są metody na metody).
    Do magir. Czy nie słyszałęś, że czasem właściciel "ochoczo" wyskakuje z wszystkich utrudnień i grzecznie je oddaje w ręce spragnionego majątku nowego posiadacza? To także są sposoby. Tylko nie poddawajmy się przedwcześnie.

• #3 22 Maj 2006 07:33
    magir
    Poziom 25  

Ano różnica jest taka że jak na auto jest zamówienie to i tak odjedzie - to są słowa mojego przedstawiciela ubezpieczeniowego. To od niego usłyszałem że nie ma żadnego skutecznego alarmu który uniemożliwi kradzież samochodu.
    Co pewien czas są na szkoleniach i tam niestety dowiadują się że wszystko co nowe w tym temacie zaraz i tak jest rozpracowane.
    Co do odpowiedzi na drugą część pytania to sugeruję immobilajzer bezprzewodowy z allegro - działa na zasadzie takiej że nadajnik trzeba mieć przy sobie , a centralka w momencie gdy chce sprawdzić czy samochód nie jest kradziony komunikuje się z tym modułem i jak go wykryje to jest OK a jak nie to ze zwłoką 15 sek zablokuje chroniony obwód. Montowałem to już i działa fajnie, nadajnik ma mały zasięg więc po np. wyrzuceniu właściciela z samochodu i zamknięciu drzwi blokada jest uaktywniona po około 20 sek. A dzieje się to wszystko bez jakiegokolwiek przyciskania.

Pozdrawiam

• #4 22 Maj 2006 12:49
    yaaro
    Poziom 33  

Cena idzie równo z jakością alarmy z allegro czasami umierają zimą, mokra jesienią i wiosną. Firmowe alarmy są lepiej wykonane i wytrzymują nasz klimat.

Proste zabezpieczenie polecam PROXIMA - KIR, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. Warto o tym poczytać (tylko problem z wyłączaniem, zajmuje trochę czasu)

Jak posiadamy auto z fabrycznym pilotem to polecam Clifforda z Odisem.

• #5 23 Maj 2006 02:01
    domelfm
    Poziom 16  

czyli wsztstko jasne,... :)
    ktos kto mówil ze alarm zamontowany w servisie jes naprawde trudnu do unieuchomienia zyje w krainie czarów...
    A co do allegro to szukam immo bezprzwodowego.. :)
    mam daweoo nexie.. :)
    Sorki nie smiejcie sie ze ja zabezpieczam .. :)
    lubie gadgety elektoniczne... :)

pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME