Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Obraz z PC w telewizorze - filmy się nie wyświetlają

m.gr 22 May 2006 08:55 2099 14
    m.gr
    Level 10  
    Nie wiem czy to dobre miejsce ale podepnę sie tutaj.
    Otóż postanowiłem podłączyć sobie komputer do TV w celu wygodniejszego oglądania filmów i nestety film się nie wyświetla. Wygląda to tak, że wszysko na telewizorze widzę tzn. pulpit, uruchomione programy, nawt gry ale nie film. Widać program do odtwarzania filmów ale zamiast filmu czarne okienko. I nie ma znaczenia czy ustawię w trybie pełnego ekranu czy też w okienku. Nic - czaaaarnoo. Moja karta graficzna to: GF4 MX 440 AGPx8 podpięta do TV przez EURO. Nie wiem czy jest to spowodowane sprzętem, oprogramowaniem czy może systemem.
    Gdyby ktoś zechciał mnie w tym oświecić będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
    m.gr
    lex00
    Level 26  
    A więc tak:
    1)nieodpowiedni dział
    2)zainstaluj sterowniki do karty graficznej
    3)tryb wyświetlania ustaw na klon

p z d r o
    m.gr
    Level 10  
    Dzieki lex00 - podpowiedz w jakim dziale powinienem to umiescic?

Co do punktu 2 i 3 tak wlasnie mam i nie wyświetla.

Pozdrawiam
    m.gr
    grzesiulek5
    Level 22  
    Zmień sterowniki i zadziała
    jakubbilski
    Level 16  
    a czy w ogole waczyles przesylanie obrazu na TV w zaawansowanych opcjach ekranu (prawym klaw. myszy na pulpicie, wlasciwosci, zakladka ustawienia, przycisk zaawansowane, tam gdzies jest zakladka "ekrany"-albo cos w tym stylu, tam trzeba wlaczyc przesylanie obrazu na TV)? bo moze o to wlasnie chodzi.
    m.gr
    Level 10  
    dzieki wsystkim za porady i sugestie chociaz wydaje mi sie, ze nie wszyscy doczytali w czym problem - wiec zacytuje:
    "...wszysko na telewizorze widzę tzn. pulpit, uruchomione programy, nawt gry ale nie film. Widać program do odtwarzania filmów ale zamiast filmu czarne okienko. I nie ma znaczenia czy ustawię w trybie pełnego ekranu czy też w okienku. Nic - czaaaarnoo."
    Zastanawiam sie czy nie bedzie potrzebna reinstalacja systemu ale jeszcze poczekam - moze ktos pomoze?

Pozdrawiam
    grzesiulek5
    Level 22  
    Dokładnie to przeczytałem.Widzisz wszystko tj.pulpit,wszystkie ikonki nawet ramkę odtwarzacza a w nim czarno a na monitorze ok.Zmień sterowniki!!!
    m.gr
    Level 10  
    Chyba bede musial zmienic te stery, chociaz zastanawia mnie jedna rzecz:
    czemu np. odtwarzaja mi sie sekwencje filmowe nagrane aparatem fotograficznym i filmy DVD (na PowerDVD) jezeli ustawie "Pelny ekran na drugim urzadzeniu (z uzyciem trybu nakladania)"
    Pewnie troche nudze, ale moze ktos zna odpowiedz na te pytania?

Pozdrawiam...

Dodano po 4 [minuty]:

zapomnialem - grzesiulek5 - masz na mysli stery do karty graficznej, czy moze jest to sprawa kodekow. A tak na marginesie znasz jakis niezbedny a rozsadny zbior kodekow?

Pozdrawiam...
    gregorio hiszpan
    Level 11  
    a probowales zmienic odtwarzacz filmow ja tak mialem przy probie z real'em sciaglem nowszy winamp i dziala ok.
    a filmy nagrane w systemie real mozesz odtworzyc w prog subedit player i nie bedzie problemu.

POZDRO
    grzesiulek5
    Level 22  
    Oczywiście że chodzi o sterowniki do karty graficznej.A jeśli chodzi o kodeki to trzeba zainstalować tylko to co niezbędne.Gdzieś kiedyś czytałem strasznie fachowy artykół odnośnie tego tematu na stronie www.cdrinfo.pl.Powodzenia
    m.gr
    Level 10  
    No dobra ale jezeli mam orginalne stery ze strony producenta to jakie inne zainstalowac? Sprubuje jeszcze zmienic odtwarzacz albo system jak dorwe troche wolnego czasu.

Dzieki Wszystkim
    Pozdrawiam
    wstach
    Level 11  
    Zrób jak koledzy radzą PKM na pulpicie Opcje grafiki i Wyjście na TV.

Pozdrawiam
    wstach
    m.gr
    Level 10  
    Dzieki Roman(owi)_5000 wlazlem sobie na podana przez niego stronke "Poradnik - pełnoekranowe wideo TV na GeForce" i tam znalazlem rozwiazanie problemu. Chodzi o to, ze w menu 'Wideo Pelnoekranowe' mialem ustawione 'Wylaczone' Po wybraniu 'Ekran Pomocniczy' (tak mialem ustawiony TV) wsszystko bylo OK ale niestety nie dzialaly mi napisy na TV. Rozwiazanie znalazlem rowniez na podanej stronie. Po zainstalowaniu 'DivXG400' z zestawu 'Nimo Codecs Pack 5.0 build 9 beta' wszystko GRA. Niniejszym temat uwazam z mojej strony za zamkniety. Dzieki wszystkim, ktorzy zechcieli sie tutaj wypowiedziec, a szczegolnie Romanowi_5000 za podeslanie linku.
    Sorry, ze tak dlugo nie odpisywalem ale sezon urlopowy i tak jakos ...

Pozdrawiam
    m.gr