Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm + firmowy immobiliser

MiL999 22 Maj 2006 09:29 1693 6
  • #1 22 Maj 2006 09:29
    MiL999
    Poziom 26  

Szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie i chciałbym się kogoś poradzić.
    Mam w samochodzie (Rover 214 1999r.) immobiliser firmowy. Działa on tak że w pilocie jest nadajnik i jeżeli nie ma pilota w pobliżu stacyjki to samochód nie odpali. Chciałbym zamontować jakiś alarm tylko nie wiem jak to będzie działało z tym immobiliserem. Jeżeli alarm ma własnego pilota to musiałbym chodzić z dwoma pilotami?
    Znalazłem tutaj post że można zastosować alarm bezpilotowy. Na jakiej zasadzie on działa?
    Z drugiej strony mam tylko jednego pilota, tak więc będę musiał zdobyć drugi bo jak ten padnie albo go zgubię to będzie niewesoło.
    Najlepiej byłoby gdyby nowym pilotem do alarmu dało się też otwierać zamki i rozbrajać immobiliser. Ale czy to wogóle jest możliwe?
    Proszę o jakieś rady na moją sytuację.

0 6
  • #2 22 Maj 2006 16:01
    ekrecik83
    Poziom 14  

przeczytaj pocztę Pozdrawiam Edward.

0
  • #3 26 Maj 2006 10:12
    MiL999
    Poziom 26  

Mam okazję kupić pilota do mojego samochodu. Pilot ten rozbraja immobiliser wtedy gdy jest blisko stacyjki. Nie wiem jednak czy jeżeli kupię takiego pilota to czy da się go zaprogramować tak żeby odblokowywał mój immobiliser?

0
  • #4 26 Maj 2006 14:55
    GregSid
    Poziom 12  

Napisałeś :
    "Mam okazję kupić pilota do mojego samochodu. Pilot ten rozbraja immobiliser wtedy gdy jest blisko stacyjki"

No więc ten drugi pilot, który zamierzasz dokupić JUŻ rozbraja immo czy jeszcze nie ?
    Jeśli nie rozbraja to zapewne trzeba go będzie wprogramować.

PZdr
    Grzegorz

0
  • #5 26 Maj 2006 15:59
    MiL999
    Poziom 26  

To jest oryginalny pilot do Rovera i nie wiem czy rozbraja bo go jeszcze nie mam. Na pewno można go wprogramować tak żeby otwierał drzwi itp. ale czy da się go zaprogramować tak żeby rozbroil immobiliser? Może trzeba coś skopiować z dotychczasowego pilota?

0
  • #6 27 Maj 2006 09:01
    GregSid
    Poziom 12  

Witam.
    Najczęsciej trzeba skopiować tzw. PIN. Niektóre serwisy mają potrzebny sprzęt do skopiowania z pilota albo 'wydobycia' tegu numeru z pamięci komputera samochodu.

Pzdr.
    Grzegorz

0
  • #7 07 Maj 2009 10:37
    MiL999
    Poziom 26  

Dlaczego posty są usuwane bez słowa wyjaśnienia?

0