Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sprawdzenie CB bez anteny

borka4 22 Maj 2006 10:26 1254 5
  • #1 22 Maj 2006 10:26
    borka4
    Poziom 9  

Witam.
    Przygodę z CB dopiero zaczynam więc na ten temat mam niewiele do powiedzenia.
    Kupiłem własnie cb radio ale nie mam jeszcze anteny. Czy mogę je sprawdzić w samochodzie czy działa oczywiście bez nadawania?

0 5
  • #2 22 Maj 2006 10:49
    Jaco2002
    Poziom 20  

Oczywiście,że możesz. Podczas podłączania zwróć uwagę na prawidłową biegunowość przewodów zasilających. Pośpiech jest wskazany jedynie przy łapaniu pcheł, hi..
    Na próbę możesz podłączyć do wejścia antenowego antenę z radia, ale nie proponuję Ci naciskać nadawania.Może Ci to przysporzyć niespodziewanych wydatków...Jeżeli mieszkasz w pobliżu drogi tranzytowej i radio CB jest sprawne, to na mur-beton usłyszysz nawołujących się mobilków. Ważne, żebyś miał radio pracujące w "5" a nie w "0".

Tymczasem bajo!

Do usłyszenia !

0
  • #3 22 Maj 2006 10:58
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Jaco2002 napisał:
    Ważne, żebyś miał radio pracujące w "5" a nie w "0".

Ja proponuję jednak mieć radio w "0" . Więcej usłyszysz polskich stacji .
    W "5" słychać zagraniczne ...

0
  • #4 22 Maj 2006 11:18
    Jaco2002
    Poziom 20  

Zwracam honor ! Czeski błąd. hi...

0
  • #5 22 Maj 2006 11:25
    borka4
    Poziom 9  

czy zwykłą antenę mogę używać do nasłuchu.czy nie spale wtedy cb?
    pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

0
  • #6 22 Maj 2006 11:29
    c2h5oh
    Moderator

Cześć .

Jako anteny odbiorczej możesz użyć nawet kawałka drutu. Nic się nie stanie .
    Możesz włączyć antenę od radia (inna wtyczka). Radyjko powinno coś odbierać .
    Dostrojona antena jest potrzebna do obciążenia nadajnika . Jeżeli radio nie było "grzebane", to wciśnięcie na chwilę nadawania nie powinno nic uszkodzić. Jednak lepiej nie przeprowadzać takich eksperymentów .

0
  Szukaj w 5mln produktów