Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lekkie buczenie z głośników

22 Maj 2006 13:04 1338 12
  • Poziom 11  
    Co moze byc przyczyną buczenia z głośników nawet gdy nie ma podłączonego żadnego sygnału ? jest to lekkie buczenie jednak jak nic nie gra i wezmie sie glosniej to mocno slychac, przeszkadza to troche w sluchaniu, tak samo nie wiem czy to ma jakis związek ale przebijają sie sygnały jak jest jakiś sygnał na AUX zmienie na Tuner przy wyłączonym tunerze jak wezme wtedy na cały regulator to słysze cicho to co powinno leciec w AUXie. Co do buczenia podejrzewam ze trzeba wymienić kondensatory filtrujące przy zasilaczu jednak pewny nie jestem, co o tym sądzicie ?

-
    pozdr. Snk
  • Poziom 20  
    Jeżeli "buczenie" można wzmocnić podkręcając volume to sprawdź przedwzmacniacz i jego zasilacz. Tak jak napisałeś mogą to być właśnie kondensatory. Nie zaszkodzi również wymienić filtrujących zasilania stopnia mocy.

Co do sygnału słyszanego na innym wejściu niż jest podany to niestety dość normalne, szczególnie w starszych konstrukcjach.

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    model to BASF d-6275 dobry tunerek 2x75W pobor mocy 480W dzwięk ogolnie czysty ale właśnie to buczenie :/ zauważyłem jeszcze jedno np. na AUX buczenie czy trzeszczenie (nie wiem jak to nazwac) jest mniej słyszalne niż na phono np. itd... więc to chyba nie kondensatory filtrujące bo na kazdym wejściu wtedy było by to słyszalne tak samo :/ więc raczej jakies kondensatory w przedwzmacniaczu z tym, że żaden kondensator tam nie wygląda na wystrzelony... aha przy wielu kondensatorach jest tak jakby bylo one przyklejane taka jakby żywica... ale to by bylo albo od gory albo od dołu jakby wylały a one są od boku do dołu jakby tym przejechane nie wiem sam nie chce mi sie wymieniac wszystkich kondensatorów na płytce chyba bede musial oddac do jakiegos serwisu :( ile se mogą zarzyczyć za taką naprawe ?? czy jednak lepiej samemu z tym walczyć ?, jak zakupiłem wzmacniacz to były wywalone kondensatory na koncowkach mocy wymienilem kondensatory i gra czy to moze miec jakis zwiazek ??
  • Poziom 11  
    niezawracaj sobie tym głowy słuchaj cicho i po problemie.
  • Poziom 43  
    Phono jest do adaptera z wkładkąbez preampu.

Zresztą nie piszesz najważniejszego: czym jest źródło sygnału? 95% problemów to nieumiejętność podlączenia źrodła dźwieku (Za długie kable, zła czułośc, zla impedancja, przesterowanie. Zbyt duże wysterowanie (przesluch miedzy kanałowy - gdy napięcie z wyjscia źrodla dźwięku jest większe od czułości wejścia wzmacniacza.

Po za tym po co głowę zawracasz jak i tak to do serwisu oddasz.

przenosze z AUDIO ->
  • Poziom 11  
    O to chodzi właśnie że gdy nawet żadne źródło dzwięku nie jest podłaczone to buczenie wystepuje samo w sobie....
  • Poziom 32  
    a zewrzyj wejscie do masy - jesli dalej bedzie buczec to znaczy ze raczej to sa zaklocenia od zlej filtracji zasilania, jesli ustanie to znaczy ze lapie z zewnatrz.
  • Poziom 11  
    Zwarłem wejscie z masą buczenie jest dalej takie samo... moze minimalnie lżejsze
  • Poziom 17  
    wiem co to jest
    są tylko 2 możliwości
    mikrozwarcie na układzie koło zasilacza albo tranzystoy (te największe na radiatorze jeśli takie są)albo scalak trzeba wymienić
    miałem coś takiego u mnie były tranzystory
    POZDRAWIAM MICHGUR:D
  • Poziom 11  
    Mam nadzieje ze to nie tranzsytory :P, pozatym uwazam ze gdyby to były tranzystory to by buczalo ciagle tak samo, a to w zaleznosci od wybranego wejscia (na zadnym nie ma sygnalu) jest roznie.. wymienie na poczatek kondensatory filtrujące i zobacze czy to ustanie.

-
    Pzdr. Snk
  • Poziom 43  
    Masz prawdopodobnie mase zdublowaną. Czy mieszaleś coś z prowadzeniem masy wewnątrz wzmacniacza lub ktoś wczesniej>?

ja myśle że ktoś namieszał coś, wpiął masy wejść gdzieś w okolicę ścieżek zasilajacych, lub po prostu masę wstawil na obudowę (obudowa jest jednym z największych źródeł zakłóceń).

Może wymontuj Preamp. Wepnij się prosto pod końcówkę mocy. I zobacz jak to pracuje.
  • Poziom 11  
    No w sumie to jest dobry pomysł, zeby podpiac sie bezposrednio pod koncowke nie pomyslalem o tym :) ja w nim nic nie mieszałem procz wymiany bezpieczników... bo kupiłem go to nie grał wcale, były wywalone bezpieczniki na koncowkach mocy, a czy ktos w nim cos robil wczesniej to nie mam pojęcia...