Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD PIONEER XV-DV313

22 Maj 2006 13:07 2359 2
  • Poziom 23  
    Witam szanownych kolegów. Mam do naprawy sprzęt jak w temacie. Nie załącza się. Miga symbol zagara. Po pewnej chwili załączy się, ale natychmiast przejdzie w tryb standby. Działa zabezpieczenie. Znalazłem zwartą diodę Zenera D63 - 18V? ale jej wymiana nie dała rezusltatu. W chwili gdy się załączy napięcie VP+15V dochodzi do wartości ok 3V. Napięcie VA (-12V) wynosi w tym czasie ok -10,5V. Odłączyłem zwory idące dalej w układ, ale nie wygląda by coś przywierało. Dodam, że przyczyną usterki było zwarcie jakie klient zrobił sobie metalową spinką od mankietu (zachciało mu się grzebać w sprzęcie) w okolicy końcówki mocy IC3401 - STK402-270 (ją też podstawiłem). Niestety nie mam do niego dokumentacji, więc szukam trochę w ciemno. Wszelka pomoc i sugestie mile widziane. Ewentualnie gdzie można znależć schemat ? A może ktoś ma? Tu w bazie elektrody nie mogłem znależć. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 23  
    Witam. Sprawa nadal aktualna, liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam. :cry:
  • Poziom 23  
    Witam. Niestety sprawa umarła zanim się jeszcze dobrze nie narodziła. Klient zrezygnował z naprawy i stwierdził, że odda sprzęt do autoryzowanego serwisu. Więc nie pozostaje Mi nic innego jak zamknąć temat. pozdrawiam.