Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

teoria anten

mashgsm 05 Jun 2003 20:31 4755 10
    mashgsm
    Level 15  
    potrzebuje teori na temat parametrow anten, poczawszy od dipola a konczac na antenach synfazowych. Chodzi mi o wersje dla studentow, bo podstawy to znam. Dzieki. ps. na goglach juz przeszukalem i nic....
    kazik_a
    Level 2  
    temat rzeka
    Poszukaj w bibliotece pozycji G.Z.Ajzenberg "Anteny krótkofalowe" WNT Warszawa 1966, warto przejrzeć.
    Sprecyzuj o co ci bliżej chodzi, ale obawiam się, że od teorii pola EM nie uciekniesz.

kazik_a
    Rezyslaw
    Level 15  
    A próbowałes przez google,kto szuka ten znajduje
    marcin717
    Level 12  
    wejdz na adres www.eti.3miasto.net tam powiniwnes cos znalezc
    kazik_a
    Level 2  
    W 1973 roku WNT wydało w serii "Wykłady Akademickie Elektronika" pozycję pt. "Anteny i rozchodzenie się fal radiowych" autorstawa D.J.Bema.
    Być może były nowsze wydania.

Kazik
    frohme
    Level 21  
    Spróbuj równierz takich pozycji:
    1. Z. Bieńkowski: Poradnik ultrakrótkofalowca, WKŁ, Warszawa 1988.
    2. Z. Bieńkowski, E. Lipiński: Amatorskie anteny KF i UKF. Teoria i praktyka, WKŁ, Warszawa 1978.
    Pomocą może być link: http://teleinfo.pb.bialystok.pl/~karol/index.html
    artha
    Level 12  
    Do <majonezz> - mam ściągnąłem sobie, to ma 140MB i ciągnęło się 8 godz na 28.800kb/s.
    No ale teraz komfort użytkowania jest znacznie większy!
    ACULA
    Level 34  
    czym to można ściągnąć??
    artha
    Level 12  
    Utworzyłem nowy wątek "Poradnik ultrakrótkofalowca" i w nim wszystko opisałem.
    SP1AQU
    Level 21  
    Polecam następujące książki:
    - "Fale i anteny" - Jarosław Szóstka WKiŁ
    - "Amatorskie anteny KF i UKF" - Zdzisław Bieńkowski i Edmund Lipiński WKiŁ.

"Fale i anteny" ukazały się niedawno, więc są do kupienia - AVT sprzedaje to wysyłkowo. Jeśli chodzi o "Amatorskie anteny KF i UKF" to sprawa jest gorsza, bo ostatnie wydanie było bodajże w 1978 r.