Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Neostrada, torrent dziwne zachowanie...

zikmaster 22 Maj 2006 15:44 1901 10
  • #1 22 Maj 2006 15:44
    zikmaster
    Poziom 15  

Wiele razy był poruszany temat o słabym transferze przy ściąganiu poprzez torrent...Można powiedzieć że u mnie jest podobnie aczkolwiek troche to dziwna sprawa dlatego zakladam nowy temat gdyż nie mogę znależć info na taki przypadek...
    Przy ściąganiu przez torrent plików małych tak ok 10 mega transfer jest max...natomiast jeśli dojdzie do ściągania pliku większego typu 400 mega i więcej to juz niestety transfer jest rzędu 2 kilo w porywach do 7 kilo...Dodam ze mam neostrade 256...Wiele bylo porad typu "zwiększyć ilośc połączeń TCP, zmniejszyć cośtam itp"no ale niestety to nieskutkuje walczę już z tym dość długo...Neo mam od 2 lat i nigdy tak nie było nawet jak miałem opcje 128...Dopiero właśnie po zmianie na większą opcje zaczeły się takie problemy...Jeśli ktoś kiedyś miał do czynienia z czymś takim proszę rade...Z gory dzieki...Pozdrawiam

0 10
  • #2 22 Maj 2006 19:05
    m-Q
    Poziom 15  

W BT liczy się ilość Seedów i Peerów przy ściąganiu (no i oczywiście to z jakim transferem wysyłają pakiety). Jak mało jest wysyłających a dużo pobierających to raczej nie ma co liczyć na wysokie transfery.

0
  • #3 22 Maj 2006 21:39
    zikmaster
    Poziom 15  

No tyle to ja wiem nie wspominalem o seedach bo wydalo mi sie oczywiste ze musi byc ich duzo aby transfer byl ok, ale u mnie tak nie ma na niektorych torrentach mam nawet po 100 seedow...z tym ze laczy sie do ok polowy no i transfer wyglada tak jak pisalem 2 czasem troszku wiecej kilo....a przy malych plikach jest max...

0
  • #4 22 Maj 2006 23:41
    m-Q
    Poziom 15  

A jaki klient ? Spróbuj zmienić, polecam Azureusa, BitComet, uTorrent.

0
  • #5 22 Maj 2006 23:48
    MarkoJag25
    Poziom 17  

Do bitCometa jest też Bitcmet accelelator, który wyszukuje o wiele więcej seedów i peerów.

0
  • #6 23 Maj 2006 07:04
    zikmaster
    Poziom 15  

Używałem Bitcomet i utorrent na obydwu bylo tak samo...tego akceleratora nie uzywalem do bitcomet nie uzywalem bo to nie jest problem seedow i peerow, ich nawet jak jest bardzo duzo to transfer jest znikomy przy duzych plikach...

0
  • #8 23 Maj 2006 10:45
    nerevarine
    Poziom 21  

A jak kolega ma ustawiony upload? Może jest za mały, lub.. za duży. Przy zbyt dużym uploadzie, zapycha się download... Warto spróbować zmienić ten parametr :)

0
  • #9 23 Maj 2006 14:30
    zikmaster
    Poziom 15  

Cfoss testowany nie pomaga używałem go przez dośc dlugi czas...upload i download ustawiony na możliwości neostrady...Podkreśle jeszcze raz że dzieje sie tak przy plikach wiekszych rozmiarów...male pliczki sciaga az milo..

0
  • #10 26 Maj 2006 14:37
    zikmaster
    Poziom 15  

Do wszystkich ktorzy mieli podobne problemy z neostrada do tyvh omaiwanych w tym temacie...Po kontakcie z tepsa okazalo sie ze zle poustawiali parametry lini po zwiekszaniu perdkosci i modem zle sie synchronizowal...Faktycznie po telefonie do nich zmienila sie predkosc synchronizacji(wysylanie) i wszystko jest ok normalnie mozna juz pobierac pliki z internetu transfer wrocil do normy...Dzieki wszystkim za pomoc

0
  • #11 26 Maj 2006 20:33
    damiankop
    Poziom 22  

Jakbyś wkleił screeny konfiguracji to było by prościej coś poradzić.

0