Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka LJ 1200 - Fatal Error - potrzebne jakieś wskazówki

22 Maj 2006 17:56 951 3
  • Poziom 10  
    Witam.

Proszę o pomoc w następującej kwestii. Sprawna drukarka LJ 1200 została rozebrana w celu wyczyszczenia. Po złożeniu świecą wszystkie 3 diody - Fatal Error, wciśnięcie Go powoduje wyświetlenie błędu motoru (palą się dwie małe diody). Silnik jest w porządku bo po włączeniu przycisku z tyłu obudowy silnik rusza i obracają się wszytskie tryby. Po kilku obrotach silnik zatrzymuje się (słychać przekaźnik) i drukarka milczy. Wciśnięcie "GO" powoduje inicjalizację i wyśweitlenie wskazanego błędu.

Sprawdziłem złożenie kilkukrotnie - wszystko wygląda w porządku. Toner jest nowy - folia grzejna też.

Bardzo proszę o pomoc. Przestudiowałem wszystkie materiały i fora ale nic nie pomogło. Engine test się nie wykonuje. Rozbierany był także laser (czyszczenie luster) może w trakcie czyszczenia coś się uszkodziło. Jeszcze raz proszę o jakiekolwiek wskazówki. Będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam:
    Jaromir Będkowski
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    po włączeniu do prądu najpierw startuje laser, później tryby, na końcu dają znać czujniki fusera.
    sprawdź, czy dobrze wpiąłeś wtyczki do płyty głównej, może gdzieś zagiął się bolec.
    w najgorszym razie pękła listwa ceramiczna fusera.
    pozdrawiam serdecznie
    n-d-render
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    Wszystkie wtyczki są w porządku. Listwe przemierze jutro ale skąd podejżenie że to listwa skoro pokazuje sie taki błąd (motor) ??

Dodano po 2 [godziny] 43 [minuty]:

No to doszukałem że to błąd w serwisówce. Pokazywany błąd to błąd lasera a nie motoru.
  • Poziom 10  
    No to lameriada na całego. Okazało się że to plastikowa przegroda obudowy lasera zasłania światło lasera. Po jej przyciśnięciu w dół okazuje się że wszytsko jest OK. Tylko kurcze co ma tą przegorda przyciskać w dół !!!! Nie dotyka jej wogóle górna część obudowy. O co tu chodzi, HELP !!!

Dodano po 7 [minuty]:

Pojechałem po bandzie :cry: Nie zamontowałem tylnej części obudowy klapy od tonera. Tam jest ta część która naciska tą dźwignie.

Kajam sie do bólu :|