Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik od kosiarki -hamulec dziala za późno

23 Maj 2006 09:09 6089 7
  • Poziom 21  
    jest tak że w silniku od kosiarki jest hamulec
    no i on dziala jak chce tzn
    wyłaczam silnik i powinien zadziałac hamulec -ale nie działa
    i tu byloby jasne że hamulec sie zepsuł tudzież styk nieprawidlowy ale nie ........
    ten hamulec dziala - tyle tylko że po chwili
    czasem po 7-8 sek od wyłaczenia silnika a czasem nawet po 15-20 sek sobie cyknie
    czyli hamulec jest ok

no i pytanie co go tak opóźnia ?
    dlaczego nie działa od razu po ustaniu zasilania ?
    może cos sie zabrudziło czy co ?
    nie bardzo wiem co powoduje zadziałanie tego hamulca

czy ma ktoś jakis pomysł co z tym zrobić ?
    troche to niebezpieczne bo przy wyciąganiu trawy
    czasami trzeba wyciągnąć resztki z wnetrza kosiarki a tam wirują noże .........
  • TermopastyTermopasty
  • Moderator na urlopie...
    To kosiarka elektyczna czy spalinowa?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 28  
    potrzeba rozebrać, oczyścić , przesmarować i będzie ok.
  • Poziom 21  
    to oczywiście elektyczna kosiarka

co do czyszczenia-
    niedawno wymienialem kondensator w ubieglym roku i wyczysciłem ją - teraz po zimie zaczęła robic takie numery

być może cos za bardzo wyczysciłem i zardzewiało albo zasniedzialy styki
    spróbuje wyczyścić

narazie dzięki za radę jak pomoże dam znac
  • Poziom 25  
    jesli elektryczna to tylko wina stykow, wszytsko dokladnie przejzyj, przeczysc.
  • Poziom 17  
    Myślę, że tutaj nie pomoże czyszczenie styków, hamulec prawdopodobnie (nie podajesz modelu) jest mechaniczny na górze silnika. Aby tam dotrzeć trzeba by było zdjąć od góry plastikowy wirnik łopatkowy, który chłodzi silnik.
    Pod tym wirnikiem jest hamulco-sprzęgło. Po wyłączeniu kosiarki wirnik opada i górna tarczka hamulca wyposażona prawdopodobnie w 3 lub 4 małe okładzinki hamulcowe trze o dolną tarczkę. Tak działa hamulec w kosiarce elektrycznej. Przynajmniej w tych co ja widziałem.
    Nie wiem jaki ma przebieg ta kosiareczka, ale wina prawdopodobnie leży w zanieczyszczonych pyłem, kurzem, olejem (nie wiem co tam smarowałeś podczas konserwacji) powierzchniach tarcz trących o siebie lub całkowitym zużyciu się tarczek. To chyba jakieś azbesto podobne paski, często naklejane na powierzchnię tarczki metalowej.
    Jak coś pomajstrujesz, to daj znać na priva, bo jestem ciekaw a nie mam dostępu do poczty mailowej.
    P.S.
    Zdjęcie wirnika może wymagać wymontowania silnika z kosiarki. Jeśli jest to plastikowy wirnik, to często obsadzany jest na wałku na wcisk, ale samo odciąganie go do góry może nie wystarczyć.
    Powodzenia.
  • Poziom 8  
    Wg mnie trzeba oczyscić okładziny cierne bo mogą być natłuszczone (przetrzyj papierem ściernym)
  • Poziom 12  
    Witam,

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić co podnosi talerzyk hamulca do góry gdy uruchamiany jest silnik? U mnie jest tak, że hamulec wydaje się lekko przesuwać po osi silnika na spręzynce ale najwyraźniej jest problem w druga stronę, tzn. hamulec nie zwalnia/ nie podnosi się podczas pracy silnika.... Oczyściłem hamulec papierkiem ściernym ale wciąż silnik był hamowany a poprawa nastąpiła dopiero wtedy gdy powierzchnię trącą posmarowałem olejkiem - tak na próbę. Znaczy to tyle, że wciąż obie części trą o siebie a nie powinny.

Może ktoś pomoże w temacie? Posiadam zwykłą, prosta kosiareczkę elektryczną Makity.

Pzdr
    Marcin