Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

USB w starym laptopie (SMAC data system)?

dudaszny 23 Maj 2006 22:09 1388 9
  • USB w starym laptopie (SMAC data system)?

Poziom 10  

Witam
    Posiadam laptopa ( dosyć starego , 233 mmx 32 mb ram hdd 2,1 gb firmy SMAC data system ) i niestety nie wyposażono go w usb :cry: a posiadam drukarke z usb , a gniazda PCIMCA są 16 bit-owe a w sprzedaży są tylko 32 bit-owe kontrolery usb , potrzebuje kupić kontroler usb na 16 bit albo podpiąć ją w inne gniazdo lub coś wykąbinować tak żeby drukowała ( bez zmiany drukarki ) góry dziękuje za każdą pomoc

Pozdrawiam

0 9
  • Pomocny post
    Poziom 36  

Albo szukaj 16-bit kontrolera na Allegro, albo też stacji dokującej do swojego modelu - może któraś będzie mieć USB?

1
    Poziom 10  

hmmmm stacia dokująca może to być trudne do znalezienia bo to raczej małoznana firma , znalazłem sklep z kontrolerem usb i pisze "Kompatybilna z kartami 32-bit oraz 16-bit. ale jakoś nie odpisali na maila czy do tego laptopa podejdzie a nie dam 109 czy 180 zeta po to żeby potem karte położyć na pułke bo nie spasuje

0
    Poziom 22  

jakos niemoge uwierzyc zeby kolega niemial 32 bitowa pcmcia bo takei to juz montowano od lapow z prockiem 120 mhz sprawdz jeszcze raz instrukcje rownie dobrze moze pisac CARDbus a znaczy to wsumie to samo:)

0
    Poziom 20  

No włąsnie jak jest 2x16Bit to pewnie i jest 1x32

0
    Poziom 10  

Ta wersia ma 2 porty 16 bit jest jakiś sumator tych portów czy coś podobnego bo próbowałem wepchac karte 32 i niestety mnie blokowało na obu portach a jak już wepchałem to nie działała (udało się włożyć sieciówke )
    bo ta karta co miała być niby 16 bit jest tylko na laptopy 32

0
    Poziom 29  

jak posiadasz komputer stacjonalny po załoz sieciówke sa stronukowo tanie i kabel skretka z przeplotem i zainstaluj jako drukarke sieciowa.

0
    Poziom 10  

To jest najprostszy sposób ale z tego laptopa drukowane są dokumenty w terenie i jest tak że stacionarnego musiałbym wozić razem z agregatem :) ujme to tak to jest mobilny laptop z mobilną drukarką :) i wynika z tego że trzeba będzie jednak zmienić drukarke albo laptopa

0
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda

Może być jeszcze printserwer do drukarki i dopiero połączenie kabelkiem z laptopem.
    Printserwer potrzebuje jednak zaslanie (czasami z portu drukarki da się pociągnąć). Tylko niekoniecznie musi być to opłacalne finansowo i co do wygody.

Innym rozwiązaniem może być moduł podczerwieni do drukarki (jeśli istnieje).

1
    Poziom 10  

Ten printserwer to będzie najlepsze rozwiązanie :)

0