Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem Renault Clio II klima

boryna 23 Maj 2006 23:03 5738 5
  • #1 23 Maj 2006 23:03
    boryna
    Poziom 13  

Witam wszystkich, ktorzy zechceiliby mi pomoc. Mam Renault Clio II 1.9dTi z 2000 roku. Mam problem z klimatyzacja. Nie wiem czemu ale nie zalacza mi sie sprezarka. Klima byla wczoraj serwisowana, nabijana, sprawdzona i wszystko moechanicznie jest OK. Sprzezarka zwarta na krotko zalacza sie i klima chlodzi ale jak wlaczam z kabiny to niestety sie nie zalacza. Widocznie jest jakis problem ze sterowaniem albo jakimis czujnikami. Czy ktos mial moze podobny problem??? Gdzie moge poszukac ewentualnych przyczyn tego problemu??? Dodatkowo mam pytanie, czy jest mozliwosc zaadaptowania do mojego samochodu modulu KLIMATRONIC np. z innego modelu RENAULT??? Jesli tak to z jakiego, i czy konieczne sa jakies dodatkowe przerobki, np. dodatkowe czujniki, sterowniki lub przekazniki????

0 5
  • Fibaro
  • #2 24 Maj 2006 10:09
    mateo027
    Poziom 25  

Skoro wszystko nabite, a nie chodzi to CLIP w ASO i bledy/parametry. Znaczy jak dobrze rozumiem,chcesz miec sterowanie klimatyzacja automatyczne,a masz reczne tak?Najlepiej z clio II zespol nagrzewnicy z silnickzmi,czujniki i modul z przyciskami. Ogolnie mowiaz za duzo zachodu...

0
  • Fibaro
  • #3 24 Maj 2006 20:11
    grzechu40
    Poziom 21  

Możesz mieć problem z czujnikami wysokiego i niskiego ciśnienia np uszkodzenie jednego z nich. Aby je znależć musisz szukać na przewodach (rurkach) od klimy.

0
  • #4 25 Maj 2006 00:01
    chumik
    Poziom 13  

Witam.
    Kolega grzechu40 ma rację. Nawet jeśli nie jest klimatronik to musi być moduł odpowiedzialny za klimę który sprawdza system a następnie jeśli się wszystko zgadza włącza sprężarkę. Najczęściej sprawdzane jest ciśnienie w układzie (sprawdź rezystancję czujnika) czujnik temperatury cieczy (też na rezystancję) oraz przekażnik główny (wentylator chłodnicy i/lub sprężarka) sprawdź najpierw czy przy włączeniu klimy włącza Ci się wentylator chłodnicy jeśli tak to jest jakiś "bzdet".
    Jeśli chodzi o klimatronik to jak mateo027 mówi
    prawdę że szkoda zachodu (i kasy). Do omegi (i nie tylko) teraz wyszedł moduł aby
    ze zwykłego zrobić klimatronik (bardzo prosty i fajny). Więc radzę poczekać. (koszt ok. 100-150zł).
    Jutro lub po postaram się o pełny schemat do tej klimy to prześlę.
    Pozdrawiam.

0
  • Fibaro
  • #5 25 Maj 2006 21:57
    chumik
    Poziom 13  

Witam ponownie.
    Sprawdziłem dane do tego modelu
    i sądzę że bez diagnostyki komputerowej się nie obejdzie. Dane do tej klimy mam na kilkunastu kartkach i nie mam jak je zapisać do pliku bo bym umieścił ale sądzę że to i tak by było szukanie igły...
    Najszybciej i najprościej radzę podjechać do serwisu który ma jakiś diagnoskop do renault, na 100% bosch to diagnozuje np: KTS520, itp.
    jeśli chodzi o adaptację klimatronik to sądzę że nie było by bardzo dużego problemu tylko potrzeba dobrego elektryka i wcześniej sprawdzić na schematach który jest najbardziej zbliżony.
    Ja sądzę że we francuzie to jest kwestia wiązki i modułu i małych przeróbek.
    Jakby co to schemat mam i dane do czujników.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 27 Maj 2006 22:07
    mateo027
    Poziom 25  

Jesli potrzebujesz schematu klimy to daj mi typ techniczny auta (4 znaki po VF1 w vinie).

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo