Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z www. Na niektóre adresy da się "wejść" n

24 Maj 2006 13:09 896 5
  • Poziom 20  
    Jak w temacie. W naszej firmowe "sieci" (ok 7komputerów na raz max) Można przez przeglądarkę (używamy tylko firefox'a i IE) wejść na przykład na www.wp.pl elektrodę onet allegro i inne a na przykład na www.dhl.com.pl, nvidię, ati, ebaya, hp nie. Nie wiem od czego to mogłoby zależeć. Jest to mocno irytujące. Problem pojawił się gdzieś z tydzień temu. Zwykle ja osobiście czytam tylko elektrodę więc mogłem nie zauważyć. Wykluczam robactwo na komputerach bo po pierwsze mamy mks'a a po drugie całkiem nowy komp podłączałem w tym tyg.. ze świeżutkim systemem i na nim było to samo( miałem np problem ze znalezieniem nowych sterowników). Czego mam szukać co może być powodem nie działania.
  • Poziom 16  
    Sprawdeziłem ja wchodze na ta stronke bez problemu ??
    podejrzewam na 99% ze są to złe ustawienia rutera tez miałem takie cus lecz pobawiłem sie troszke w ustawieniach rutera i jest ok działa wszystko :) tylko ze juz nie pamietam co zmieniłem . ale postaram sie cos dowiedziec jakie to moga byc opcje:) pozdrawiam
  • Poziom 10  
    miałem kiedyś taki problem. Rozwiązanie jest jedno. Nie wiem skąd masz łącze, ale na 100% masz źle wpisaną maskę podsieci. U mnie po zmianie na prawidłową wszystkie sronki się otwierały.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Możliwe, że jest to problem na routerze z maksymalnym rozmiarem ramki, napisz coś więcej, jak jesteście podłaczeni do internetu
  • Poziom 27  
    Ja miałem w zeszłym roku identyczny problem, gdy Microsoft wypuścił jakieś felerne aktualizacje. Każdy w mojej sieci kto miał Windowsa XP z SP2 i któremu pobrały się aktualizacje miał problemy z większością stron www.
    Przyczyn może być oczywiście znacznie więcej. Poleciłbym ci zawołać informatyka do firmy, bo z pomocą forum zajmie ci to napewno więcej czasu, a wiadomo że w firmie czas to pieniądz.