Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadet - montaż alarmu freeway

czarny18 24 Maj 2006 15:19 1905 14
  • #1 24 Maj 2006 15:19
    czarny18
    Poziom 10  

zakupiłem alarm freeway i mam taki problem jak załącze i wyłącze stacyjke to alarm miga 2 x kierunkami i dwa razy daje znać syreną co może byc nie tak ? a jak zamykam na pilota to miga 2 razy kierunkami i 4 razy syrenka wyje po drugie nie umie wejść w stan serwisowy aby dodać drugi pilot a po trzecie nie wiem gdzie wpiąć się do centralnego żeby zamykał drzwi na pilot auto to opel kadet pomórzcie plis

0 14
  • #2 25 Maj 2006 09:00
    andrzejelektryk
    Poziom 19  

wepnij sie do wiązki od strony kierowcy do przewodów brązowy z białym paskiem i brazowy z czerwonym paskiem sterowanie dwoma masami .alarmu niestety nie znam ale wydaje mi sie ze masz cos nie tak z krańcówkami

0
  • #4 25 Maj 2006 16:01
    czarny18
    Poziom 10  

ja się na tym nieznam węcej wolałem zapytać mi na mój chłopski rozum wydaje się że alarm jest w stanie serwisowym i trzeba z niego jakoś wyjśc nie wiem jak to zrobić dzisiaj sę tym pobawie

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

aha i mam jeszcze jedno pytanie na schemacie jest że jeden kable 12+ idzie pod stacyjke a to ma być pod kabelek po kturym cały czas płynie prąd czy pod ten co po przekreceniu stacyjki dopiero zaczyna płynąć?????

0
  • #5 26 Maj 2006 23:15
    Yareqsl
    Poziom 2  

Czerwony kabelek oznaczony jako +12 należy podłączyć do ciągłego źródła zasilania czyli do akumulatora , no może nie bezpośrednio ale gdzieś w okolicy bezpieczników albo najlepiej przekaźników są takie grube kable i w nich jest cały czas napięcie , należy sprawdzić najlepiej próbnikiem z żarówka czy prąd nie zanika w momencie załączania zapłonu jak i samego rozrusznika

0
  • #6 27 Maj 2006 00:54
    haker20041
    Poziom 12  

Ja powiem ci tylko tyle że ten alarm to straszna kicha, miałem taki 2 misiące i poszedł do śmieci(zaczoł szwankować np: w nocy potrafił uruchomić centralny) Pozdrawiam

0
  • #7 27 Maj 2006 21:18
    Yareqsl
    Poziom 2  

witam.
    Jak każde urządzenie elektroniczne może nawalać, jednak ja założyłem już kilka takich alarmów i jak do tej pory to nikt nie narzeka.
    Alarm zachowuje sie tak jak należy , nie jest to oczywiście model z wyższej półki ale to co o nim piszą w instrukcji to wg mnie zgadza się.
    Obym sie nie mylił.
    Pozdrawiam.

0
  • #8 01 Cze 2006 21:04
    czarny18
    Poziom 10  

mam kolejy problem tzn podłączyłem się do centralki ale ona po naciśnieciu guzika na pilocie zamyka otwiera i tak pare razy aż w końcu zostawia otwarte dzwi aha i nie zamyka wogóle drzwi kierowcy:|

0
  • #9 02 Cze 2006 09:33
    wiesiekj

Poziom 27  

Niedziała Ci siłownik w drzwiach kierowcy.

0
  • #10 02 Cze 2006 10:11
    czarny18
    Poziom 10  

a jeżeli by nie działał to wydaje m się że nie dawał by sygnału do pozostałych dzrzwi czy się myle?? bo jak zamykam na kluczyk to zamykają się wszystkie :( a dlaczego reszta drzwi tak wariuje?

0
  • #11 03 Cze 2006 22:25
    autoel
    Poziom 25  

Cytat:
    a jeżeli by nie działał to wydaje m się że nie dawał by sygnału do pozostałych dzrzwi czy się myle?? bo jak zamykam na kluczyk to zamykają się wszystkie Sad a dlaczego reszta drzwi tak wariuje?

Kiedy zamykasz z kluczyka to "ciagniesz" zamek kluczem a master steruje resztą drzwi, kiedy zamykasz z pilota to centralka steruje siłownikami które zamykają drzwi, natomiast master nie zamyka i daje sygnał "otwierania", dlatego reszta drzwi sie otwiera, czyli generalnie siłownik jest do du.... a układ mikrostyków jest dobry.
    Bardziej "łopatologicznie" nie potrafię, kol. wyżej już Ci napisał diagnozę :D

0
  • #12 04 Cze 2006 13:43
    and76sz
    Poziom 10  

Alarm jest wporzo założyłem tych alarmów z kumplem chyba z 10 i nigdy nie było z nimi żadnych prblemów. Najczęstszą winą jest brak odpowiedniego schematu instalacji samochodu, ajeżeli tego brak to niestety metoda prób i błędów. Zaznaczam że nie zajmuję się tym zawodowo.

0
  • #13 13 Lip 2006 00:04
    czarny18
    Poziom 10  

mam dalej problem z tym alarmem tzn dalej po włączeniu stacyjki i wyłączeniu miga 2x kirunkowskazami i daje 2x znac syrenką za żadne skarby nie moge wejść w stan programowania aha jak zamykam drzwi i wciśne przycisk żeby załączyć alarm to zamiast mignąć 1x kierunkami to miga 2x i zamiast 1x dac znac syreną to daje znać aż 3x natomiast gdy przychodze do auta i chce wyłączyć alarm to miga 2x kier i 4 razy syrenką jak to naprawic??? podejżewam że chyba jest zepsuta centralka alarmu da się to naprawić czy trzeba kupić nowy alarm?????? proszę o szybką pomoc bo zaczynam się denerwować gdy gasze auto :cry:

0
  • #14 14 Lip 2006 17:05
    czarny18
    Poziom 10  

pomoże ktoś plis ???

0
  • #15 15 Lip 2006 00:42
    czarny18
    Poziom 10  

troche poszukalem po forum ale nie znalazłem a więc czy ten kabel 12+po stacyjne ma mieć stałe zasilnaie czy te kture się traci po przekręceniu stacyjki??????

0
  Szukaj w 5mln produktów