Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop asus a6500u problem z grafika

24 Maj 2006 15:43 2342 5
  • Poziom 9  
    Witam!
    Jestem posiadaczem tego laptopa. Zintegrowana jest w nim karta graficzna sis m760gx. Mam problem w kazdej grze rozpyczynam tu od battlefield 1942 konczac na np GtA:SA nie dziala grafika lub dziala ale na minimalnych wymaganiach jeszcze zwieszajac. Na forum jeden z forumowiczow napisal ze problem rozwiazal wgraniem najnowszego biosa(ver. 212) i sterownikow. Zrobilem tak i jak sie okazalo nic nie pomoglo. Pomocy nie wiem juz co robic czy reklamowac ten laptop czy znacie moze jakies rozwiazanie na ten problem.
    Pozdrawiam!

ps.
    Laptop ma procesor amd sempron 3000+
    Pamiec 512DDR
    40gb HDD
    itd.
  • Computer Controls
  • Poziom 11  
    Jezeli chciales uzywac laptopa do gier to niestety ale trzeba bylo wybrac cos z lepszym chipsetem graficznym...
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Wiem ale nie sadzisz ze z karta graficzna ktorej przypisywana pamiec wynosi 128mb i z ramami 512-128 powinna chociaz smigac gra bf 1942. Mialem juz duzo komputerow lecz pierwszy laptop myslalem ze za ta cene ktora za niego dalem otrzymam w dobrym stanie dobry laptop. Widocznie sie mylilem lecz bede szukac dalej czemu jest tak a nie inaczej ... piszcie dalej licze na wasza pomoc
  • Poziom 29  
    Mam podobne problemy z tym czipsetem. Wprawdzie nie używam tego kompa do gier ale do projektowania w 3D. Przy bardziej skomplikowanych złożeniach wiesza się i to jest szok. Sądziłem że słabsza karta (SiS M760GX) będzie działać wolniej i szarpać obraz ale zwiocha załego systemu??? Może ktoś rozwiązał tem problem???

Testowałem tę kartę na aplikacji Proe2001 (konstrukcje w 3D) bo tam właśnie przy większych (bardziej skomplikowanych) złożeniach sie zawiesza. Na minimalnej rozdzielczości lub na max. problem jest ten sam. Porównując również to z innymi komputerami (starszej generacji) na których działa ta aplikacja dochodzę do wniosku że chyba nie jest to wina samej karty ale sterownika. Niestety nie ma dostępnego nowszego sterownika do przetestowania (ta karta jest dość nowa konstrukcyjnie). Pozostaje poczekać na bardziej wyrafinowany sterownik w którym KTOŚ usunie wadę polegającą na zawieszaniu się na "twardo" całego systemu XP lub poprawi wydajność przy obsłudze obiektów 3D. Może ktoś ma jekieś sugestie? doświadczenia?
  • Poziom 17  
    jak dla mnie to za mało potoków renderujących (o ile są ;-()
    Gry które wymieniasz są na to bardzo czułe
    laptop to także nie sprzęt do gry
    zainwestuj w zwykłego PC
  • Poziom 29  
    kostek6 napisał:
    jak dla mnie to za mało potoków renderujących (o ile są ;-()
    Gry które wymieniasz są na to bardzo czułe
    laptop to także nie sprzęt do gry
    zainwestuj w zwykłego PC

Dlaczego laptop to nie sprzę do gry... Może być tylko żeby najnowsze gry chodziły to laptop zaczyna się od 8000zł w górę. Chodzi nam o wyjaśnienie problemu tej (SiS M760GX) karty graficznej. Osobiście nie jestem przekonany o jej małej wydajności. Raczej skłaniam się ku wadliwie napisanemu sterownikowi. Naprawdę mam szerokie porównanie do innych kompów i starszych teoretycznie mniej wydajnych kart produkowanych w 20-tym wieku gdzie ta (Proe2001) aplikacja działa przyzwoicie.