Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Interga - jaki manipulator na wejsciu

25 Maj 2006 01:23 2026 12
  • Poziom 12  
    Witam,

Znowu troche rozwazan teoretycznych...
    Pisalem o temacie przy innej okazji, jednak postanowilem zrobic nowy watek. Umyslilem sobie zeby zalozyc klawiature zaraz przy wejsciu, wewnatrz wiatrolapu. Wczesniej drzwi z czujka wejscia-wyjscia, czas na wejscie/wyjscie, ot, klasyczny uklad. Klawiatura ta powinna miec mozliwosc zalaczenia calego systemu i wylaczenia calego lub czesci (zaleznie od uzytkownika). Jednoczesnie bardzo nie usmiecha mi sie wstawianie w takie miejsce klawiatury LCD - raz ze droga i szkoda zeby byla narazona na potencjalny atak, dwa ze niepotrzebnie bedzie wyswietlac info o systemie.
    Tyle ze do systemu Integra jest w ofercie jeszcze tylko klawiatura strefowa, z bardzo ograniczonymi mozliwosciami.
    Tutaj pytania:
    - czy mozna w jakis sposob podlaczyc inne klawiatury? u niektorych ludzi widywalem metalowe kasetki z klawiaturami w tynku, a dopiero wewnatrz mieszkania lepsza klawiatura (ale to raczej nie byla Integra, choc system satela, a ta pierwsza metalowa klawiatura "obca"). Przychodzi mi do glowy uzycie takiego prostego zamka szyfrowego (dowolnego producenta), zas wystawiony przez zamek sygnal wpuszczany bylby na wejscie centrali, ktore tej podstawie rozbrajala by system. Ale na logike wydaje sie to potencjalnie niebezbieczne. A moze da sie to zrobic w inny sposob?
    - jesli mialaby to byc klawiatura strefowa - to jak w takim razie z grubsza podzielic strefy i je powiazac, zeby wylaczenie tej konkretnej strefy wylaczalo caly system (lub czesc, po wprowadzeniu innego kodu) ? Poprzez strefy zalezne? Mam wrazenie ze to jakos nieelegancko (wszystkie strefy musialbyby zalezec od jednej, lub odpowiednia hierarchia). Poza tym czy ustawienie typu strefy jako zaleznej uniemozliwi wykorzystanie jej w inny sposob - np zeby sterowac ja timerem? Podzial stref jakis przykladowy - gora/dol/piwnica/garaz, chodzi mi raczej o pomysl.

Osobnym tematem jest slusznosc umieszczania klawiatury w wiatrolapie, ale kolejne sensowne i w miare wygodne miejsce to juz gdzies w srodku domu, a przy opoznionieniu na wejscie wolalbym zeby nie dotyczylo to prawie calego parteru (tak by wyszlo).

z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi
    pozdrawiam
    Bruno
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Witam.
    Możesz zrobić klawature strefową w wiatrołapie, którz będzie obsługiwać cały dom jako jedna strefe. Dopiero w środku np na piętrze zamontować lcd, która będzie obsługiwac wszytsko z możliwością wyboru różnych stref.
    POzdrawiam
  • Poziom 12  
    Witam. Albo zamontuj sterownik raiowy cztero kanałowy na pilota i bedzesz rozbraiał pilotem strefe, a przy okazji bedziesz miał jeszcze trzy klawisze do wykożystania.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    Tak to tez jest pomysl.Mozesz nawet na kazdym przycisku miec inna strefe:).Tylko czy sie nie pogubisz?No i przydala y sie jakas sygnalizacja optyczna co jest uzbrojone a co nie:).POzdrawiam
  • Poziom 12  
    nomad22 napisał:
    Witam.
    Możesz zrobić klawature strefową w wiatrołapie, którz będzie obsługiwać cały dom jako jedna strefe. Dopiero w środku np na piętrze zamontować lcd, która będzie obsługiwac wszytsko z możliwością wyboru różnych stref.
    POzdrawiam

Tutaj mi wlasnie nie pasuje, bo na Integrze nie mozna zrobic stref podrzednych/nadrzednych,, tylko zalezne, a czujka nie moze byc przypisana do roznych stref (tak przynajmniej wynika z instrukcji).
    Jesli wiec zrobie caly dom jako jedna strefe to innych stref juz chyba nie zdefiniuje (?). Bardziej myslalem zeby zrobic z tej klawiatury rozbrajanie jednej konkretnej strefy, od ktorej stanu zalezaloby uzbrojenie innych. Ale nie bardzo widze wtedy mozliwosc roznego rozbrojenia przez roznych uzytkownikow. Stad moje pytanie.
    Sposob ktory opisalem pasuje mi do CA-10.
    Na razie chcialbym sie skupic na klawiaturze, przy zalozeniu ze radia nie bedzie.

pozdrawiam
    Bruno
  • Poziom 16  
    Ja rowniez myslalem ze sie tak nie da, ale ostatnio zostalem poinformowany o takiej mozliwosci. Kilka stref skladajacych sie na jedna.
  • Poziom 12  
    nomad22 napisał:
    Ja rowniez myslalem ze sie tak nie da, ale ostatnio zostalem poinformowany o takiej mozliwosci. Kilka stref skladajacych sie na jedna.

mozesz rozwinac? bo to by dokladnie rozwiazywalo moj problem, a z instrukcji nie bardzo wynika jak to mozna zrobic.
    Ewentualnie dochodza potem permutacje - czyli rozbrajanie z tej samej
    klawiatury roznej ilosci stref wewnetrznych, ale to moze byc juz kolejny etap

pozdrawiam
    Bruno
  • Poziom 16  
    Przepraszam Wszytskich to co napisalem wczesniej o stworzeniu jednej strefy pod ktora podchodza inne strefy jest niemozliwe do wykonania.
    Przepraszam jeszcze raz i pozdrawiam
  • Poziom 27  
    Klawiarura strefowa jak sama nazwa mówi odpowiada za jedną konkretną strefę i nie ma możliwości sterowania inną
  • Poziom 12  
    Mam podobny dylemat, dom chcę podzielić na 4 strefy.20 czujek.
    I STREFA-Parter
    II STREFA-Piętro
    III STREFA-Piwnica
    IV STREFA-Garaż
    Chcę zastosować INTEGRĘ 64 z expanderem.Myślę o dwóch manipulatorach LCD na parterze przy wejściu i piętrze. Garaż i piwnica chcę zostawić bez manipulatorów. Czy taka konfiguracja rozwiąże problem?
    POZDRAWIAM
  • Poziom 16  
    Tak, bedziesz mogl i z pietra i parteru uzbrajac i rozbrajac dowolna strefe.
    To najlepsze wyjscie.
    POzdrawiam
  • Poziom 27  
    Tak myślę sobie i do się zrobić załączanie z klawiatury strefowej dwie lub więcej stref za jednym razem. Trzeba zrobić tak wyjście zaprogramować jako wskaźnik czuwania do wyjścia podłączyć przekaźnik styki przekażnika podłączyć do wejść w każdej strefie i zaprogramować jako załączające/wyłączające czuwanie .Sprawdzę to wieczorem na 32 tylko sobie poskładam i podam resztę szczegułów.