Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SUBWOOFER ==> Obudowa & wzmacniacz. Doradźcie.

25 May 2006 11:18 2161 16
    User removed account
    Level 1  
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Iron_II
    Level 11  
    Otas2 wrote:
    ...wzmacniacz mam niestety niezbyt mocarny bo to First(smiech na sali) z filtrami i mocy 4x25W rms wiec do dyspozycji jedynie 100W po zmostkowaniu i nie wiem czy to wystarczy by napedzic nowy glosnik.

Czy ja dobrze rozumiem? Chcesz cztery kanały zmostkować?? Jeśli się dobrze orientuję to można tylko dwa, ale i to raczej nie wyjdzie na Twoim sprzęcie...
    User removed account
    Level 1  
    Kry_H
    Level 20  
    Nikt nie robi z Ciebie idioty.
    Nie da się zmostkować czterech kanałów.
    Iron_II
    Level 11  
    Otas2 wrote:
    ... chociaz ja jestem audiotumanem. Prosiłem o rady a nie probowanie zrobienia ze mnie idioty. Pozdrawiam

Dokładnie tak jak napisałeś wyżej... Nic nie próbowałem Ci udowodnić, tylko chciałem zwrócić uwagę na to co napisałeś. Masz odpowiedź, nie da się 4 w 1.
    Pozdrawiam również.
    User removed account
    Level 1  
    Iron_II
    Level 11  
    Otas2 wrote:
    dobrze rozumiem ze nie mozna czterech.....ale jak czlowiek mi bredzi ze nawet dwoch nie bede mogl a jakos uzywam to cos tu nie tak z jego wielką wiedza... to moze ktos mi poradzi co z tą skrzynią??? Pozdrawiam

Drogi panie, po pierwsze:
    nie wiem gdzie się doczytałeś, że mam wielką wiedzę
    po drugie:
    napisałem, że czterech w jeden się nie da, a miałem też wątpliwości czy oby ten wzmacniacz ma możliwość wogóle mostkowania (nie stwierdziłem, że nie ma na 100%).
    Więc bardzo proszę nie stosuj techniki przepychanki słownej bo w taki sposób raczej nie uzyskasz satysfakcjonującej Ciebie odpowiedzi.

To tyle ode mnie.
    User removed account
    Level 1  
    Johnnus
    Level 12  
    Witam.
    Wsadź go do tej skrzynki 25l no i na pewno usłyszysz czy ci się będzie podobało czy nie. Znam ten ból co do oszczędzania miejsca w bagażniku. Ja bym proponował jakiś mniejszy głośnik (20cm) żeby skrzynka małych wymiarów do niego pasowała. Bo przecież z 20cm głośnika też nieco basu można wycisnąć.
    Ale jeżeli już masz ten głośnik to spróbuj w tej 25l. chociaż wiadomo bas reflex zawsze ciut głośniej zagra.
    Acha a jeśli chodzi o ten wzmacniacz to chyba można go mostkować bo miałem z nim do czynienia i jest to naprawdę wzmacniacz dwukanałowy tyle że ma 4 wyjścia. No ale może się mylić bo pewnie są osoby mądrzejsze ode mnie w tej dziedzinie.
    A ten wzmacniacz nigdy ci nie da 100W na wyjściu bo widziałem go w środku. Ma on najwyżej 25Wrms po zmostkowaniu wszystkich kanałów. Więc najlepiej będzie zainwestować w nowy wzmacniacz. Z tanich polecam (bo się mile zaskoczyłem) Alphard MF-2s - można go wyrwać na allegro za niecałą stówę.
    PS. Dziwne podejście co niektórzy mają do pytającego. Zamiast odpowiedzieć na zadawane pytania to od razu wytykaja że to i tamto... a odpowiedzi nie ma nadal.
    pozdrawiam
    User removed account
    Level 1  
    darkone
    Level 23  
    porządny glosnik? a gdzie parametry TS?
    User removed account
    Level 1  
    darkone
    Level 23  
    nie o to chodzi. nie mozesz mowic ze alphard czy stx to szajs bo nie slyszales wszystkich ich glosnikow a noz trafi sie jaki lepszy od tego twojego. nie przecze ze to jest dobry glosnik ale bez parametrow TS nie obliczy sie BR. wiec pozostaje obudowa zamknieta albo strojenie na ucho. Vas ma dosc spory wiec moze dac mu 50-60L ?
    Tremolo
    Level 43  
    Na stronie z tym subwooferem piszą coś o Dual Voice Coil czyli znaczy, że głosnik ma dwie cewki i wtedy mozna wstawićmu dwa mostki.

bez parametrów obliczysz BR. Wystarczy wyszukać Fs i wtych okolicach nastroić kolumne o ile się nadaje (strojenie BR w przypadku No Name się kłania)

po za tym skąd wiesz czy Cię ktos nie nabija w balona rzekomą marką i ceną tego głosnika.

Wpisując 'Kicx 'nie znajduje w googlach strony producenta tak jak w przypadku JBL, Affinity czy kogo tam chcesz.
    User removed account
    Level 1  
    darkone
    Level 23  
    i ten na fotkach to jest ten kicx? wyglada jak dibeisi ale moze jestem slepy. z czego jest ta membrama?
    User removed account
    Level 1