Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon sam wydzwonił 2400 zł.

25 Maj 2006 13:30 2216 19
  • Poziom 11  
    Witam
    Mam poważny problem z telefonem SonyEricsson T610, może ktoś poradzi jak go rozwiązać,
    chodzi mi także o to czy jest możliwość wyśledzenia sprawcy tego uczynku.

Telefon ok miesiąca po sciągnięciu blokady SimLook zaczą sam dzwonić, jedyną możliwość jaką miałem to przerwanie połączenia. Dwonił zarówno gdy włożona była karta na abonament, a także gdy włozona była karta odpowiednik holenderski naszego popa.
    Musiałem zablokować kartę u operatora, bo w ciągu dwuch dni nabiło mi 2400 zł.
    Były to 11 , 12 sekundowe połączenia z numerem 601 100 123 koszt jednego 5 zł.
    To wiem z bilingu, bo w historii połączeń nie było żadnego zapisu.

Może ktoś wie
    jak to się stało,
    jak odzyskać aparat
    jak można wyśledzić sprawcę, by odzyskać pieniądze

Dzięki za info

KW-ark
  • Pomocny post
    Admin grupy GSM
    Bardzo ciekawy przypadek, szczerze powiem, że nie spotkałem się jeszcze z czymś takim, wygląda na to jakby miał w sobie jakiegoś dialera. Lekarstwem na telefon będzie zmiana softu. Co do wyśledzenia sprawcy to nie powinno być takie trudne bo masz numer na jaki było dzwonione i uważam, że powinieneś to zgłosić na policję.
    pozdr

Coś mi tu nie pasuje, zadzwoniłem na numer podany przez Ciebie i usłyszałem coś w rodzaju sygnału faxu, poczekałem 18s i opłatę pobrało tylko za 18s
  • Poziom 11  
    Numer 601 100 123 jest to wg operatora numer poprzez który łączy się telefon z internetem także z wysledzenie może być problem, zastanawiam się czy podczas sciągnięcia blokady Sim Look
    " uczciwy serwisant" nie wgrał mi niespodzianki, tylko gdzie mogę to sprawdzić tak by otzymanć rzetelną ekspertyzę.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    nie da sie wrzucic zadnej "niespodzianki" szczegolnie do t610. temat w sumie nie jest nowy (kilka osob pisalo juz o takich akcjach szczeglnie w telefonach produkowanych przez se - niestety temat nie zostal do tej pory rozwiazany)
  • Poziom 11  
    Chyba znalazłem przyczynę tego zjawiska.
    W telefonie włączona była funkcja sprawdzania czy są nowe wiadomości w skrzynce pocztowej.
    Czas co jaki ma sprawdzać ustawiany był na 5 minut (zgadza się to z bilingiem).
    Po wyłączeniu tej funkcji na razie wszystko już jest ok.

Nie wiem tylko dlaczego ta funkcja została włączona i przez kogo, ale to już inna historia.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    A właśnie ze da sie wrzucić niespodziankę do KAZDEGO telefonu obsługującego Jave, gdzieś znalazłem news o takim wirusie. Jak znajde, to dam link...

Pozdrawiam !
  • Poziom 25  
    Cyborg_3D napisał:
    A właśnie ze da sie wrzucić niespodziankę do KAZDEGO telefonu obsługującego Jave, gdzieś znalazłem news o takim wirusie. Jak znajde, to dam link...

to moze najpierw daj ten link a potem te glupoty wypisuj na forum, ok?
    to tak na przyszlosc jakbys jeszcze raz cos napisal, czego nie mozesz udowodnic...
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    KW-ark wszystkie połączenia miałeś na GPRS
    plus się cieszy z kaski, reklamacji nie uwzględni
    napiszą, że trzeba pilnować co się ma powłączane w fonie i tyle

Panowie, wirusy na komórki są już od jakiegoś czasu niestety,
    są coraz bardziej wymyślne
    i nie ma powodu aby o to wszczynać awanturę

pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Cyborg_3D napisał:

Jezeli masz zamiar obrażać mnie, pisząc ze 'wypisuje głupoty' to radze Ci sie na początku upewnić ! Bo sie człowieku ośmieszyłeś !

Po pierwsze to nie wirus tylko trojan:)
    Po drugie wiadomosci sms wysyla tylko jak sam go uruchomisz i nie zamkniesz...
    Po trzecie nijak to sie ma do problemu, ktory mial autor tematu bo u niego nie szly smsy tylko telefon laczyl sie przez dialup z internetem/wapem...
    A po czwarte nikt cie nie obrazal, dales link i jest OK i chociaz nie jest to tak dokladnie tak jak pisales to miales troche racji:) ale tylko troche...
    Podtrzymuje jednak to co napisalem, ze najpierw link a potem mozna podawac sensacje...bo inaczej to wyglada jak plotka
  • Poziom 11  
    Do "charliecharlie"

Koszt połaczenia WAP kosztuje wg cennika Plusa 0,31 zł za minutę , GPRS to 0,12 zł za 10 KB. Mnie to kosztowało 5zł za połaczenie,
    Czy możlie jest przekierowywanie transmisji na płatne strony?

Jeżeli tak to idąc tropem wg. "Cyborg_3D" osoba która miała dostęp do telefonu może umieścić w telefonie programik obsługujący Jave który tą funkcję uaktywni.
  • Poziom 28  
    Dzwoniłeś do Plusa, może z nimi najpierw trzebaby to wyjaśnić. A drugie co miałaby z tego osoba, która miała dostęp do telefonu, bo to numer Plusa więc jedyną korzyść to oni mogą mieć.
  • Poziom 11  
    w Plusie wszyscy wokół powtarzają "to niemożliwe"
  • Poziom 28  
    To jak niemożliwe to pokaż im rachunek :)
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Miałem to samo z innym telefonem ... Nokia 6310i ... Jak polazłem do ery (w tej sieci miałem telefon) to mi powiedzieli że to "Niemożliwe" .. Telefon nabił 90zł i po wizycie w era nabijał sobie dalej sam z siebie .... Po 5 dnaich (400zł na minus) polazłem zmienić soft i odziwo zadziałało , nie mam pojęcia skąd to się wzieło , soft nie był zmieniany ani nic jedyne co robiłem to było czyszczenie komórki jak ktoś powidziała u "uczciwego servisanta" , ale koleś miał się nie tykać do softu ani niczego... Nic pozdrawiam ;]
  • Poziom 11  
    do andri1

tak jak pisałem u mnie przestał się dziwnie zachowywać po wyłączeniu funkcji "sprawdzania poczty"

sprawdzić jeszcze chcę soft telefonu czy nie mam czegoś wgranego, zastanawiam się tylko czy zrobić to samemu ( pierwszy raz) czy udać się do serwisu.
  • Poziom 15  
    Chcesz reinstalować soft?? A masz box ?? W servisie reinstalka do 20 zł . A jak masz box i kupiłeś (np od goldena , karwoas) to oni ci pomogą . Pozdrawiam. A nawet jak tu napiszesz co i jak ustawić to ci ktoś pomoze :) Pozdrawiam:D

Dodano po 2 [minuty]:

Ale musisz pamiętać zę jak wgrasz nowy soft to wszystko co zapisane na telefonie poprostu zniknie . (numery telefonu , dodatkowe gry , dodatkowe dzwonki). Więc zapisz na karcie sim numery i inne żeczy które chcesz zostawić . Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    Niestety musze Cię zmartwić, ponieważ w salonie Plusa Ci nie pomogą, policja również.
    Proponuje oddać telefon do serwisu, w którym pracują konkretni ludzie. Można zobaczyć, co i kiedy zostało wgrane do telefonu.
    Jeżeli udowodnisz, że jakieś "robactwo" zostało wgrane w konkretnym dni, w którym telefon został oddany do serwisu, to masz problem z głowy.

Czy razem z telefonem nie oddałeś karty sim? Mogli zrobić kopie i wtedy już zrobić wszystko.

Tak na marginesie, to sam ściągałeś sim-locka, czy oddawałeś do serwisu?

Zresztą jak to jest możliwe, że nabiło takie kolosalne sumy. Z tego co pamiętam, to przy podpisywaniu umowy abonamentowej ustawiana jest górna granica obciążenia rachunku. Standardowo jest to ok. 160zl.

Następna kwestia to wirus wysłany przez bluetooth. Już parę lat temu w „Twojej Komórce” był poświecony artykuł temu zagadnieniu. Wirus wbija się do telefonu bez Twojej wiedzy i robi spustoszenie.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Miałeś wielkie szczęście że tylko 2400 zł. Znam przypadek że Kobieta wyjechała za granice i po miesiącu rachunek był 17000 zł a była tam dwa miesiące (nieznam kwoty drugiego rachunku). Wina była uruchomionej usłudze sprawdzania poczty. Operator ery zrezygnował z swojej części ale za roaming musiała zapłacić (straszna kwota).
  • Poziom 11  
    Czolgu napisał:
    Proponuje oddać telefon do serwisu, w którym pracują konkretni ludzie. Można zobaczyć, co i kiedy zostało wgrane do telefonu.
    Jeżeli udowodnisz, że jakieś "robactwo" zostało wgrane w konkretnym dni, w którym telefon został oddany do serwisu, to masz problem z głowy.

Czy razem z telefonem nie oddałeś karty sim? Mogli zrobić kopie i wtedy już zrobić wszystko.

Wersję z Policją odrzuciłem, gdyż nie mam przekonania do ich możliwości technicznych, jak i wiedzy na ten temat.

Mój pomysł z zabraniem się samemu za wymianę softu, wynika z zobaczenia co jest obecnie wgrane do telefonu, jednak chyba pójdę za twoją radą i poszukam rzetelnego serisu, chyba lepiej na tym wyjdę.

Tak oddałem do serwisu razem z kartą. Czas jaki nie miałem telefonu przy sobie to pół godziny.

Dodano po 9 [minuty]:

ALULUK napisał:
    Wina była uruchomionej usłudze sprawdzania poczty.

U mnie była ta sama funkcja włączona.
    By uruchomić pocztę i sprawdzanie w telefonie, należy tą pocztę skonfigurować podobnie jak na PC, zrobienie tego nie jest raczej możliwe podczas przeglądania menu w telefonie.

Także jest duże prawdopodobieństwo ze to wirus lub trojan.