Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja z FT232 - VID:0 i PID:0

atmel_team 27 Lip 2006 17:58 24979 44
  • #31 27 Lip 2006 17:58
    mladno
    Poziom 10  

Miales racje ;).
    W moim przypadku wystapil zimny lut.
    Juz dziala;).
    pozdrawiam
    michal

arnoldziq napisał:
    Pozmienianie sterowników nic nie da.
    Jeżeli winXP wykrywa VID i PID jako zera, to znaczy że nie ma komunikacji z układem FTxxxx.
    Poczytaj dotyczące tego wątki, tam są opisane tego typu problemy.

• #32 23 Kwi 2007 10:23
    cukras
    Poziom 17  

Witam,dołoże swoje doświadczenia z FT8U232BL (FT232BM).Miałem problem z ta kostyką taki że po podłączeniu do kompa winda wykrywała coś ale był komunikat że nie rozpoznano urządzenia USB i że to urządzenie może być uszkodzone.Więc zgodnie z postami wyżej zamieniłem linie DM i DP i jak rękom odioł .Teraz po podłączeniu winda prosi o stery.Poniżej zrzut ekranu z USB View

No ale komunikacji niema:(, Mam dwie płytki na jednej Atmega8@8MHz z rs232.Testuje na niej programy pod rs'a.Druga płytka dopiero powstaje ale mam na niej kompletny FT8U232BL tzn razem z pozostałymi elementami wg schematu z ksiazki "Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce"(i tylko to na niej jest i zasilanie FT232),Testując prosty programi na RSie wyszło ze ładnie biega,Sygnały TX i RX(skrsowane do FT232) biorę z podstawki MAXa(po jego wyjęciu) no ale niestety transmisja nie działa,krzaczki jakieś...
    ktoś pomoże??
    pzdr

• #33 01 Maj 2007 09:04
    cukras
    Poziom 17  

Witam,problem rozwiązałem.Zimny lut miałem.Po przelutowaniu wszystkich lutów to USBviev wcale nie widział FT więc jeszcze raz sprawdzam wsio atu wyszło że linie DP i DM są dziwo zamienione,normalne bo wcześniej zamieniłem.Zamieniając raz jeszcze tym razem tak jak powinno być układ ruszył,jest full sped,niema krzaczków czyli jest oki.Prędkość transmisji jaką osiagnołem to 115,2kbps

pzdr

• #34 10 Cze 2008 23:54
    klakson9
    Poziom 12  

Witam

Zmontowałem programator USB ISP do AT89S52 ze strony http://www.zcie.ps.pl/tm/TM_ABC.html MODUŁ PROGRAMATORA ISP ABC-01USB.

Bardzo wolno programuje mi procesor, około 1 procent na sekundę czyli całość prawie 2 minuty.
    Odczyt flashu całość około 5 sekund.

Menedżer urządzeń widzi port com 6, we szczegółach właściwości:
    FTDIBUS\VID_0403+PID_6001+5&40A02B4&0&1\0000

Monitor FTDI dostępny na elektrodzie:
    eeprom: same FF
    dane układu: wyskakuje błąd

USB view:
    Device Descriptor:
    bcdUSB: 0x0200
    bDeviceClass: 0x00
    bDeviceSubClass: 0x00
    bDeviceProtocol: 0x00
    bMaxPacketSize0: 0x40 (64)
    idVendor: 0x0BDA <- te wartosci sa chyba nie prawidłowe
    idProduct: 0x0158 <- te wartosci sa chyba nie prawidłowe
    bcdDevice: 0x5195
    iManufacturer: 0x01
    iProduct: 0x02
    iSerialNumber: 0x03
    bNumConfigurations: 0x01

ConnectionStatus: DeviceConnected
    Current Config Value: 0x01
    Device Bus Speed: Full
    Device Address: 0x01
    Open Pipes: 2

Endpoint Descriptor:
    bEndpointAddress: 0x01
    Transfer Type: Bulk
    wMaxPacketSize: 0x0200 (512)
    bInterval: 0x00

Endpoint Descriptor:
    bEndpointAddress: 0x82
    Transfer Type: Bulk
    wMaxPacketSize: 0x0200 (512)
    bInterval: 0x00

Mprog 3.0a:
    eeprom: same FF
    funkcja read and prase: ERROR - Read EEPROM failed Device 0

Podpięcie nóżki 32 przez 100k do zasilania nie pomogło

Wpiąłem na krótko max232 zamiast ftdi 232 transfer ekspresowy.
    Wina leży po stronie konfiguracji tego ukladu a najprawdopodobniej softu do programatora.

• #35 15 Cze 2008 14:35
    majster256
    Poziom 21  

Witam

bardzo odświeżam wątek ale mam problem z tym układem :cry: czytało mi USB\VEN_0000&DEV_0000& itd wylutowałem eeprom czytało tka samo a jak wlutowałem inny to czyta USB\VEN_ffff&DEV_ffff& itd

jest na to jakas rada:?:

Dodano po 38 [minuty]:

odczytuje kilka parametrów ale nie te o których piszecie.

dokładny listing z USBview

Device Descriptor:
    bcdUSB: 0xFFFF
    bDeviceClass: 0x00
    bDeviceSubClass: 0x00
    bDeviceProtocol: 0x00
    bMaxPacketSize0: 0x08 (8)
    idVendor: 0xFFFF
    idProduct: 0xFFFF
    bcdDevice: 0xFFFF
    iManufacturer: 0x01
    iProduct: 0x02
    iSerialNumber: 0x03
    bNumConfigurations: 0x01

ConnectionStatus: DeviceConnected
    Current Config Value: 0x00
    Device Bus Speed: Full
    Device Address: 0x02
    Open Pipes: 0

• #36 09 Cze 2009 17:01
    arus85lbn
    Poziom 11  

Mam programator OOCDLink i jak dotąd działał bez zarzutów. Ostatnio jednak komputer w ogóle go nie wykrywa, tzn. po jego podłączeniu nie pojawia się żaden komunikat ani o wykrytym ani o nierozpoznanym urządzeniu, poprostu nic. W MProg jest to samo, żadnego urządzenia. Sprawdzałem porty programem usbview i w nim również nie widać mojego układu. Czy ktoś wie co może być nie tak?

• #37 09 Gru 2009 01:36
    phantom_king
    Poziom 10  

Witam, podepnę się pod ten temat, może mi pomożecie.
    Mam problem z wykryciem układu VID=0000 PID=0000, z tym że układ mi działał, dopiero jak się zacząłem bawić programikami dostępnymi na stronie (np. st232r) no i klops. Po jakimś czasie (5 minut) komputer (maszyna myśląca inaczej) wskazał nieznane urządzenie i od tamtego czasu nie wiem co mogło się stać lub jak temu zaradzić.

Mam kilka teorii:
    - mechaniczne uszkodzenie układu (nie upuszczałem go ani też nie pozwoliłem mu się zewrzeć z czymkolwiek więc to bym wykluczył)
    - EEProm został zapisany jakimiś krzaczkami (lub też instrukcją sprzeczną z inicjalizacją układu) - niestety MProg i temu podobne nie potrafią się skomunikować z tym układem aby podejrzeć cokolwiek.

Będę wdzięczny za ewentualne (jakiekolwiek) rady dotyczące zaistniałego problemu...

• #38 09 Gru 2009 11:34
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

phantom_king napisał:
    VID=0000 PID=0000

To znak, że nie masz połączenia z układem. Windows wykrywa, że coś jest podłączone pod USB, ale nie może się z układem skomunikować. Sprawdź fizyczne połączenie, przede wszystkim czy masz sprawny kabel USB i czy obie linie D+ i D- są podłączone w poprawny sposób.

• #39 09 Gru 2009 15:45
    phantom_king
    Poziom 10  

arnoldziq napisał:
    (...) Sprawdź fizyczne połączenie, przede wszystkim czy masz sprawny kabel USB i czy obie linie D+ i D- są podłączone w poprawny sposób.

Mam aż 5 kabli z każdym sprawdzałem, mam też kabel z "ferytem" i też nic. Wszystkie kable nie mogły się popsuć bo drukarka działa. Czekam na dalsze propozycje, jak na razie umieszczę ten układ na półce "uśmiercony".

• #40 12 Mar 2010 16:53
    prokopcio
    Poziom 29  

Ja też mam problem :) wszystkie urządzenia przed wysyłką do klient sprawdzam i działają bezproblemowo - pierwszy przypadek mam taki, że u klienta (na żadnym komputerze z xp/2000/vista) nie wykrywa wirtualnego portu a jedynie sam układ ftdi (to urządzenie działa poprawnie) podkreślam, że u mnie działało bez problemów - czy to może być wina układu i faktu, że ja sterowniki u siebie ma zainstalowane cały czas... tzn - nie instaluję ich dla każdego kolejnego układu a klient musiał instalować ale zostało wykryte tylko jedno urządzenie a powinny 2.

• #41 12 Mar 2010 16:59
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

A może klient zainstalował sterowniki D2XX zamiast VCP?

• #42 12 Mar 2010 17:08
    prokopcio
    Poziom 29  

hmm a jak to sprawdzić telefonicznie ?

• #43 08 Sty 2012 21:49
    Crazy ahmed
    Poziom 13  

Witam

Ja mam trochę inny problem, po zwarciu Rx i Tx w hyper terminal echo, wciskając znaki na klawiaturze mruga tylko dioda Tx. Przy podłączaniu interfejsu do usb przez chwilę mrugają dwie diody Tx i Rx. Czy mogło się coś uszkodzić jeśli podłączyłem 3V3 z pin interfejsu do złącza w urządzeniu na którym było również 3V3 ? Proszę o pomoc bo nie wiem czy mam zamawiać nowy czy naprawić ten, jeśli uszkodzenie jest małe i możliwe do naprawienia.
    Pozdrawiam

• #44 24 Kwi 2012 23:00
    bgolab
    Poziom 22  

Odnośnie VID/PID = 0x0000:
    - uruchamiamy USBview dostępny na stronie FTDI i jeśli mamy same zera (nie tylko VID/PID ale i pozostałe parametry są wyzerowane) to oznacza brak komunikacji (uszkodzenie kable bądź też układu, LUB przestawienie zegara na zewnętrzny (external!). Gdy chcemy naprawić ostatnią usterkę to najpierw podłączamy kwarc 12MHz do wyprowadzeń 27 i 28 a potem FT_Prog-iem ustawiamy zegar na wewnętrzny

- jeśli zera tyczą się tylko VID/PID to problem jest ze żle zaprogramowaną pamięcią EEPROM co oznacza problem dla układów FT232R i FT245R gdzie ta pamięć jest wewnętrzna

Szukaj w 5mln produktów