Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit W93T- nie włącza grzałki

25 Maj 2006 21:28 4070 10
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem z pralką Indesit W93T. :cry: Pralka nie załącza grzałki. Grzałkę wyjąłem i sprawdziłem i działa, sprawdziłem również czujnik temp. wody więc przy podgrzewaniu zmienia (zmniejsza) swoją rezystancje . W zależności od ustawionego programu czas prania sie wydłuża lub skraca i nie odbiega zbytnio do norm.
    Może ktoś wie czego to może być przyczyna. Ja jestem elektronikiem i raczej zajmuje sie monitorami a mama nalega.
    Prosze o pomoc:!::!::!:
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 12  
    sprawdź wszystkie przewody czy są podłączone czy żaden się nie wypiął i sprawdź czy na innych programach tez tak się dzieje że nie grzeje wody
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 10  
    Niestety te zabiegi nie pomagają :cry:.
    Czy zarza sie aby padało coś na płytce z elektroniką typu przekaźnik odpowiadający za załączanie grzałki czy raczej to mło prawdopodobne:?:
  • Specjalista AGD
    amarok napisał:
    Niestety te zabiegi nie pomagają :cry:.
    Czy zarza sie aby padało coś na płytce z elektroniką typu przekaźnik odpowiadający za załączanie grzałki czy raczej to mło prawdopodobne:?:

i to jest właściwy trop
    jeżeli wyświetla usterkę napisz co i ile razy mruga:!:
  • Poziom 10  
    Co dziwne pralka nie sygnalizuje żadnego błędu za pomocą migania.
    Włącza sie normalnie ale.... nie grzeje wody. Poza tym cały cykl prania przechodzi.
  • Specjalista AGD
    sprawdź luty przekażników na module
  • Poziom 10  
    niestety nie jest to tak oczywiste jak zimne luty :cry:
    sprawdziłem przekaźnik odpowiadający za załączanie grzałki i jest sprawny niestey scalaczek odpowiedzialny za sterowanie tym przekażnikiem nie podaje tych 16V na niego. Wnosze jednak że układ ten jest sprawny bo no steruje również przekażnikami odpowiedzialnymi za załączanie silnika i tu wszystko gra. Tak więc co może blokowć załączanie grzałki:?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Specjalista AGD
    amarok napisał:
    niestety nie jest to tak oczywiste jak zimne luty :cry:
    sprawdziłem przekaźnik odpowiadający za załączanie grzałki i jest sprawny niestey scalaczek odpowiedzialny za sterowanie tym przekażnikiem nie podaje tych 16V na niego. Wnosze jednak że układ ten jest sprawny bo no steruje również przekażnikami odpowiedzialnymi za załączanie silnika i tu wszystko gra. Tak więc co może blokowć załączanie grzałki:?:

grzanie załącza się z opóżnieniem:!::!::!:
    przelutuj przekażniki proforma