Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka z silnikiem od Frani - czy to dobry pomysł?

25 Maj 2006 22:27 4808 16
  • Poziom 12  
    czy silnik od "frani" nadaje sie na kosiarke? niwiem jak tam z obrotami bo nigdy nie miałem kosiarki :cry: i niewiem ile powinna mieć.
    podpowiedzcie coś!!!
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam. Niestety silnik od FRANI ma tylko około 1500obr/min, a to jest połowa tego co mają kosiarki fabryczne. Poza tym moc silnika też mizerna. Chyba nie warto w to wchodzić. POZDROWIENIA
  • Poziom 12  
    a od automatycznej pralki?silnik wygląda na trochę solidniejszy no i ma wirowanie to może by cos z tego było co o tym myślicie?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Witam. Jeśli podłączysz obroty z wirowania to śmigać będzie jak fabryczna, tyle tylko, że moc dalej będzie mizerna. Ale można spróbować. Zyczę powodzenia.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Jak lubisz kosić godzinami na wolnych obrotach, pchając ciężkawą kosiarkę to czemu nie. Lepiej poszukaj silnika komutatorowego.
  • Poziom 12  
    myśle że coś z tego będze bo ja mam mały ogród i mi cudów nietrzeba pozdrawiam
  • Poziom 33  
    Standardowe tanie kosiarki spalinowe mają 3,5KM, w przyblizeniu 2,5KW. Więc takiej mocy silnik jest potrzebny do "komfortowego" koszenia. Sądze że poniżej 1,5KW raczej ta zabawa nie będzie miała sensu.
  • Poziom 26  
    Mam kosiarke "samorobke" z wlasnie takim silnikiem. Myslalem ze bedzie tragicznie ale kosze nawet dosc gesta trawe i nie jest to wielki problem. Kwestia zastosowania ciezkiego ostrza i czegos na ksztalt nalutkiego kola zamachowego zalatwila w duzej mierze sprawe. Problemy pojawiaja sie dopiero przy wysokiej trawie ktora potrafi zaplatac sie wokol noza ale to wina samej konstrukcji mocowania noza.
  • Poziom 12  
    jakiej długości powinno być ostrze żeby silnik wmiare sobie radził?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam.Silnik od pralki typu Frania ma za małą moc i obroty.Otrzymałem od znajomych kosiarkę z silnikiem od automatu ,wolno się rozkręcał a w większej trawie zwalniał lub się zatrzymywał,stwierdzili że sięnie nadaje,a ja miałem z niego zrobić szlifierkę stołową.Spróbowałem połączyć po swojemu i silnik ruszył aż miło postarałem się kółka no i mam kosiarkę daje sobie świetnie radę jedynie po kilkunastu minutach trochę się grzeje więc robie przerwy .Silnik jest troche mniejszy jak w Polar .Długość noża 38 cm.Myślę że warto spróbowć tylko ostrożnie bo napięcie 230v a i nóż przy tych obrotach jest niebezpieczny.
  • Poziom 21  
    silnik od frani za mały ???

o bogowie ratujcie .............:)

dobra dość żartów

silnik od frani NADAJE SIE DO KOSIARKI i to jeszcze jak !

zbudowalem sobie kiedys taką kosiarkę i wierzcie lub nie byla to najbardziej pożadana kosiarka na mojej ulicy
    sąsiedzi przychodzili pożyczyc maszyne na wysoka trawę ......
    to bydle kosiło trawę wysokości 15 cm !!!

miala jedną wadę !-trzeba było po koszeniu grabić trawę - jak dla mnie przy ogrodzie 900 m2 to udręka

ale zapewniam ze silnik sie nadaje trzeba tylko zrobić odpowiedni nóż -odpowiedniej konstukcji i bedzie "rżnęła" az zafurczy

zainteresowanych nożem odsyłam do tego postu -->
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=339087&highlight=&sid=a723c9b0289d78372d8484f07b1f42af
  • Poziom 33  
    Moze i będzie to działać, ale osobiscie z własnego doświadczenia uważam że koisarki elektryczne to nieporozumienie. Mialem kiedys taką przywiezioną z niemiec, silnik tam byl cos kolo 2kW jednofazowy, kosic to kosilo w miare ładnie, ale największy problem to kabel :(. Do małego ogródka sie to jeszcze nadaje, ale nie na działke 10A z domem na środku. Kupiłem dużą spalinówke w sklepie za 550zł z briggsem i jestem w 100% zadowolony. Używam ją już coś koło 6 lat i nie przesiadł bym sie teraz za chiny na elektryczną. Spalinówka wszędzie wejdzie.
  • Poziom 26  
    Będzie działać pod warunkiem że "poskromisz"apetyt na wydajność.Jak nóż będzie miał średnice np. 25cm. to będzie działać ok (zakładając rozsadną wysokośc trawy)
  • Poziom 25  
    Mój sąsiad z powodzeniem kosił trawniki FRANIĄ
  • Moderator Elektrotechnika
    Można jeżdzić syreną,fiatem,mercedesem,w zależności na co kogo stać-taki ma komfort.Do kosiarek elektrycznych stosowane są silniki indukcyjne,klatkowe o prędkości obrotowej2800 obr/min i mocy od 1,1kW wzwyż,szer okość koszenia od 300mm.Kiedyś były stosowane silniki komutatorowe,jednak ze względu na częste uszkodzenia wirników(skrót,skrzywienie wałka)obecnie stosowane są silniki klatkowe(większa średnica wałka,mniejsza prędkość obrotowa=mniejsza podatnośc na skrzywienie wałka).
  • Poziom 11  
    Mam kosiarkę z silnika od pralki WIATKA koszę trawę tylko częściej
  • Poziom 24  
    Silnik od frani?No nie bardzo.zeby chociarz mial 2800 obr a nie jakies1400.Ja mam na czymś podobnym do frani.Szlak czlowieka trafia.Jak mniejsza trawa to jeszcze jakos a jak wieksza...Poza tym najczęsciej kosi sie jak jest upal a mi to sie grzeje az smierdzi.i jeszcze jak sie nóz troche przytepi to nie chce dobrze iśc.trzeba ciagle ostrzyć.jak ktos kawalek trawnika to jeszcze ale jak wiecej to nie polecam.jak mialem cieżki nózto bylo jeszcze gorzej.