Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

selsyn 110V -> silnik krokowy

25 Maj 2006 22:40 1729 5
  • Poziom 19  
    Mam układ z selsynem "matką" i 10 małymi selsynami odbiorczymi niestety 2 zalała woda i się do niczego nie nadają. Zasilane 110V. Niestety nigdzie nie mogę dostać takiego na 110V w 1992r. zaprzestano produkcji. Czy może ktoś budował albo gdzieś widział układ elektroniczny zamieniający sygnał z selsyna na silnik krokowy? To ma sterować tylko wskaźnikiem więc moc minimalna. Samo wysterowanie silnika krokowego to nie problem dam rade tylko nie wiem jak za ten sygnał z selsynów się wziąć.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 14  
    Załóż enkoder inkrementalny 2 fazowy na oś selsyna matki. Musisz znaleźć taki sterownik do silnika krokowego, który będzie rozpoznawał kierunek z sygnałów dwóch faz enkodera. Układ dobierz tak, tak aby silnik i enkoder miały tą samą liczbę impulsów na 1 obr.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 19  
    Niestety tak nie mogę zrobić bo to użądlenie pływa sobie po oceanie indyjskim i musze to wysłać załodze a oni sami sobie nie poradzą a poza tym wątpię żeby były wolne kable z maszynki sterowej do mostku:(.
  • Poziom 43  
    Witam,
    Marcin8051 napisał:
    Mam układ z selsynem "matką" i 10 małymi selsynami odbiorczymi niestety 2 zalała woda i się do niczego nie nadają. Zasilane 110V. Niestety nigdzie nie mogę dostać takiego na 110V w 1992r. zaprzestano produkcji.

Selsyny, relikt minionej epoki, ależ jakie to sprytne (i stosunkowo proste) urządzenia do repetycji ruchu obrotowego.
    Napisz mi tu, jakie to modele tych dziecków są, to może w swym przepastnym marynarskim worku co znajdę:D
    Problem w tym, iż na odpowiedź będziesz musiał poczekać przynajmniej do poniedziałku, bo z powodu wizyty Dostojnego Gościa, mój marynarski worek ugrzązł we frachcie :lol: :roll:

Pozdrawiam
    Greg
  • Poziom 19  
    Model selsyna SO9 110V.
  • Poziom 43  
    Witam,
    na 99% procent właśnie takie dwie szuki w moim worku są i to w b. dobrym stanie, bo praktycznie nieużywane, jako iż jeszcze są w sprytnych okrągłych twardych opakowaniach.
    To wszystko będę wiedzieć na 100% w poniedziałek ok. południa naszego (miejscowego) czasu.

Pozdrawiam
    Greg