Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki basowe do Sony HCD-RX99

rufus4333 25 Maj 2006 22:41 2385 4
  • #1 25 Maj 2006 22:41
    rufus4333
    Poziom 17  

Witam.
    Mam następujący problem: otóż miałem kiedyś wieżę Sony RX99, po której zostały mi kolumny. Niestety, głośniki basowe po 8 latach grania mają zerwane górne zawieszenia (kto by pomyślał, taka guma...). No ale trudno, trzeba się pozbierać i coś z tym fantem zrobić. W grę wchodzą następujące działania:
    - wymiana zawieszenia górnego
    - wymiana głośników

W związku z powyższym mam następujące pytania:

1. W jaki sposób rozmontować te kolumny?
    2. Skąd zdobyć takie zawieszenie? (jeżeli wogóle da się je wymienic)
    3. Gdzie jest możliwość zakupienia oryginalnych głośników ( i po jakiej cenie) ?

Model kolumny to SS-RX99, impedancja 8 omów.
    Dodam jeszcze, że nie chcę sugestii typu zamiana na tonsila, stx-a, czy alpharda, bo żadna z tych firm nie oferuje głośnika 17 cm o takim brzmieniu średnicy.

Uprzejmie proszę o garść fachowych porad.
    Z góry dziękuję.

Rafał.

0 4
  • #2 25 Maj 2006 22:55
    haker20041
    Poziom 12  

Witam. Jeśli chodzi o zawieszenie to bezproblemu da się je wymienić, można je kupić w sklepach elektronicznych,na giełdach i sklepach car audio lub na allegro a co do reszty to niezabardzo wiem jak ci pomóc.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Maj 2006 23:28
    rufus4333
    Poziom 17  

Może i wymieniłbym te zawieszenia, gdyby tylko ktoś mnie naprowadził na trop, jak rozebrać takie kolumny. Kiedyś słyszałem, że można zdjąć przód obudowy, odkręcając śruby ukryte w gniazdach mocowania maskownicy. Niestety, w przypadku tych kolumienek pod gumowymi gniazdami nie ma żadnych śrub.
    Dlatego ponawiam prośbę jak w sentencji tematu.
    Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 28 Maj 2006 15:59
    Jareen
    Poziom 21  

Jezeli nie masz ukrytych tam srub (co dla sonego jest dziwne) to moze to zrealizowane jest na wcisk. Bo i tak glosniki zamontowane by byly w desce ukrytej za frontem. A co do glosnikow to zastanowilbym sie nad zamontowaniem Hertz-ów skoro nie lubisz tonsila :P

0
  • Pomocny post
    #5 28 Maj 2006 17:34
    dabu
    Poziom 31  

te głośniki rozmontujesz po podważeniu przodu z plastiku najlepiej nożem lub jakimś płaskim śrubokrętem pod plastikiem są głośniki śrubkami przykręcone i to wszystko w temacie

0