Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polar PWA800- spada nowy pasek

filipaldi 26 May 2006 05:33 1750 4
 • #1
  filipaldi
  Level 2  
  Siadła mi PWA800 (pękł pasek-wymieniłem,ale spada i bęben się trzeszczy), dziś przyszedł monter i powiedział żonie:"coś puchnie w bębnie i blokuje, jest po obu stronach i jak siadło po jednej to będzie kosztować min 150zł, jak po dwóch ponad 300".Cytowałem żonę, i jak od niej wyciągnąłem to na pewno nie są łożyska.
  Będę wdzięczny za podpowiedzi, bez typu- wymień pralkę lub żonę.
  Dzięki.

  Moderated By skryn:

  Temat wydzieliłem.

 • #2
  PS 663S BIO
  Level 31  
  Rozbierz pralkę. W dziale "Schematy..." jest dostępna serwisówka do pralek typoszeregu PWA. Tam znajdziesz dużo informacji na temat rozbiórki. No i jak już rozbierzesz to szukaj... A jak nic nie znajdziesz to wymień pralkę lub żonę :?
 • #3
  eeban
  Home appliances specialist
  filipaldi wrote:
  podłączę się do dyskusji.Siadła mi PWA800(pękł pasek-wymieniłem,ale spada i bęben się trzeszczy), dziś przyszedł monter i powiedział żonie:"coś puchnie w bębnie i blokuje, jest po obu stronach i jak siadło po jednej to będzie kosztować min 150zł, jak po dwóch ponad 300".Cytowałem żonę, i jak od niej wyciągnąłem to na pewno nie są łożyska.
  Będę wdzięczny za podpowiedzi, bez typu- wymień pralkę lub żonę.
  Dzięki.


  żony nie zmienaj miała rację do wymiany masz piastę kosza piorącego

  cena dobraja biorę wiecej:D:D:D
 • #4
  staszekf
  Level 33  
  Przyczyną może być niewłaściwe ustawienie silnika w stosunku do koła pasowego. Wtedy pasek nachodzi na rant koła i niszczy go, choć nie wykluczone to, co napsał eeban.
 • #5
  filipaldi
  Level 2  
  Dzięki za podpowiedzi. W weekend nie chcialó mi się myśleć na temat pralki, ale teraz skorzystam z chwili po pracy i spróbuję na "własną rękę".Mam na swoim koncie kilka bardziej lub mniej udanych napraw mechanicznych, a jak sknocę to i tak mam przed sobę wizję puszczenia w kieszeń montera kilku "niebieskich":D:D