Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z długim kablem sieciowym UTP5

mic.fm 26 Maj 2006 07:02 2047 5
  • #1 26 Maj 2006 07:02
    mic.fm
    Poziom 13  

Witam wszystkiech

położyłem około 130m kabla sieciowego UTP5
    nie chciałem sie pakowac w koszty i nie decydowalem sie na WiFi

pomyślałem ze skoro umieszcze z jednej strony router , a z drugiej switch 8port to mi sie zobaczą ....
    jednak na switchu caly zas mi mryga kontrolka i jak podłączymy kompa to nie można sie połączyc z routerem
    podmienialem switcha na inny jednak ten sam efekt, kabel sprawdzany jest dobry(kontrolka diodowa)

I teraz pytanie czy sa jakies switche ktore potrawia mi to obsłużyć .. gdzies słyszłem ze sa taie do 0,5km... ale nie moge znalesc ...

0 5
  • #2 26 Maj 2006 07:54
    nerevarine
    Poziom 21  

Kabel UTP5 może mieć maksymalną długość jednego odcinka to 100m (wiąże się to ze stratą sygnału na tak długich odcinkach). Aby więc można było "ciągnąć" dalej przewód, należy użyć jakiegoś switcha albo repeater'a.

Pozdrawiam

0
  • #3 26 Maj 2006 09:08
    dan-j2
    Poziom 18  

Z tym co kolega napisal sie zgadzam sam prowadze siec osiedlowa i mam paru klientow kablem podlaczonym jezeli chcesz zeby ci to dobrze chodzilo najlepiej na odcinku co 80 metrow dawaj jakiegos switcha i tak mozesz pociagnac do 300 metrow kabel a o 500 metrow pierwsze slysze
    pozdrawiam

0
  • #4 26 Maj 2006 10:39
    mic.fm
    Poziom 13  

no coz nie mam mozliwosci podlaczyc na lini jeszcze jednego switcha .... Musail by byc na zewnatrz.... jak by przyszla zima to switcha szlak trawia
    chyba ze znacie uzadzenie ktore moze pracowac w niskich temp. do -30C

Dodano po 1 [godziny] 27 [minuty]:

hymmmm

chyba jednak switch w linie....
    zrobie skrzynke z grzałką (z termikiem zeby nie grzala za bardzo) ....
    zamontuje sobie w ta skrzynke switcha(nie za drogi i mały)
    na liniach z kazdej strony dokupie protectLAN`y i bedzie śmigać

szkoda myslalem ze sobie zaoszczedze czasu ... i roboty

0
  • #5 26 Maj 2006 15:56
    geniusm
    Poziom 26  

Cytat:
    Kabel UTP5 może mieć maksymalną długość jednego odcinka to 100m (wiąże się to ze stratą sygnału na tak długich odcinkach).

tu nie do końca się zgodzę. 100 metrów wynika nie tyle z tłumienia sygnału co ze specyfikacji standardu. 100 metrów to ogległość której nie powinno się przekraczać ze względu na ograniczenia mechanimów wykrywania kolizji.

można śmiało robić połączenia na dłuższe ogległości niż 100 metrów ale trzeba korzystać z markowego sprzętu (3COM).

przykład:
    sieć znajomego, odległość komp<-> swith około 120 metrów.
    switch eusso, karta 3COM. połączenie działało prawidłowo, prędkość 100 Mbps...
    po burzy spaliła się karta, założyliśmy noname ( na realteku ) i nic..... cisza...
    załozyliśmy Intela i ruszyło ale przy 100 Mbps gubiło pakiety. Przy ustawieniu 10 Mbps działa OK.

jeśli nie chcesz zmieniać routera to wepnij dobrego switcha i będzie ok
    (router<>switch.............switch)

pozdr,
    geniusm

0
  • Pomocny post
    #6 26 Maj 2006 21:13
    nuszek
    Poziom 25  

Zastosuj sprzęt 3Coma po jednej i drugiej stronie, działa do 150 mb sprawdzone, i druga sprawa - jakość kabla, nie wszystkie kable są tej samej jakość. Jak to nie pomoże, to sprzęt na 10 Mb, jest mniej wymagający /do podziału internetu wystarczy 10 Mb/.

0