Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio ALBRECHT 4180 - gdzie są punkty pomiarowe

26 Maj 2006 09:26 1193 2
  • Poziom 11  
    Mam problem radio po odblokowaniu 400 kanłow nie ma wszędzie mocy i odbioru.Myślę,że trzeba zestroić filtr od syntezy od nowa tylko cięzko jakoś to zrobic na ucho.Czy może wie ktoś gdzie są punkty pomiarowe żeby to ustawić w tym radiu? :?:
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Moderator HydePark/Samochody
    Witam

Jest to normalne zjawisko.Ciężko jest uzyskać równomierność przenoszenia w tak szerokim paśmie(4MHz).Radio strojone było na środek pasma.Odbiornik można przerobić wstawiając diody warikapy , aby przestrajając syntezę przestrajały jednocześnie obwody wejściowe.Z nadajnikiem gorzej.(Potrzeba też zrobić strojenie obwodów wyjściowych).A ciekawe czy VFO ma aż taki duży zakres przestrajania.Jak nie, to po prostu synteza się blokuje nie mogąc zamknąć pętli .

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    widze,że kolega juz ten temat przerabiał.Ja właśnie zakończyłem strojenie syntezy tzn. radio zablokowałem na 240 kanałów i wystroiłem ja w miare na bandzie A pracuje prawidłowo dopiero od 20- ego kanału a na innych jest do końca ok.I nie dasię tego zrobić lepiej bez pzeróbek o których mówiłeś a to juz nie na móją głowę.:D:idea:

Dodano po 12 [minuty]:

Najbardziej odpowiednia opcja jest wersja 240 kanałowa bo da sie to jakos w miare zegrać:idea: .Modulatora wcale nie trzeba zakładac ja wyciśnąłem z radia w am-ie 3.5 wata a w fm-ie 10 poprzez ustawienie dwóch p-erek.Więc myślę,że temat przestrajania tego radia można już zamknąc .Zycze wszystkim owocnej pracy :D:D:D