Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Generator WN - "Pastuch elektryczny" :)

mischa 26 Maj 2006 10:12 11375 10
  • Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    mischa
    Poziom 22  
    Specjalizuje się w: komputery, telekomunikacja, monitoring
    mischa napisał 456 postów o ocenie 72, pomógł 51 razy. Mieszka w mieście Swornegacie. Jest z nami od 2003 roku.
    jajeco
    Poziom 15  
    hmmmm nie bardzo wiem czym tu sie chwalic;/;/ kazdy moze przedstawic jakis schemat i powiedziec ze cos takiego samemu wykonal. Zamiesc fotki z pracy urzadzonka i wtedy bedzie cos do oceniania.
    mischa
    Poziom 22  
    Dobre :)
    Nie potrzebuję oceniania chłopie. Nie ma co tu oceniać. Zamieszczam to co mam, zeby się podzielić z innymi. Po za tym:
    Po pierwsze - nie odpisuję na tematy na których się nie znam, w których nic nie zrobiłem i w których się nie poruszam.
    Po drugie - na elektrodzie zamieszczam WYŁĄCZNIE sprawdzone na 100% układy. Więc jeżeli siedzisz na elektrodzie wyłącznie po to żeby na sucho coś oceniać to ... no comment... albo zostań filozofem
    Po trzecie - ten portal jest po to, żeby żyło się nam łatwiej, więc

Twoje i wielu innych użytkowników zgryźliwe i puste posty nie na temat, świadczą albo o sposobie na punkty, albo o niezrozumieniu przyczyn dla których są takie portale...

pozdro i proszę nie pisz więcej i nie kłóć się po tym poście, bo nie ma po co... szoda czasu.

Albo napisz coś głupiego i potwierdź moje przypuszczenia...
    Tomasz.W
    Poziom 35  
    Słuchaj "mischa" . Nie rozumiem czemu się tak od razu obrażasz . Prawda jest taka że wystarczy kupić w EMPIKu jakąś pierwszą z brzegu EDW lub pogmerać w bibliotece , następnie przerysować byle jaki schemacik i zamieścić na forum z dopiskiem sprawdzone . Piszesz o zgryźliwości . A jak określić to co sam wypisujesz ? Jeśli chodzi o powiększanie ilości punkcików to jesteś tego najlepszym przykładem . Ale w jednym masz rację , nie należy wstawiać schematów do urządzeń których się samemu nie zrobiło i sprawdziło . A jeżeli już takie coś się wstawia należy zaznaczyć że to schemat "znaleziony" .
    adammc

Poziom 26  
    :D teraz my:
    po pierwsze nie wierze że ten układ jest w stanie wygenerować ciągły łuk o długości 2 cm , każdy , kto budował rózne przetwornice moze to potwierdzić, zresztą widać po samym schemacie .
    góra 5mm ..
    po drugie gdzie zdjęcie tegoż cuda , jakbym ja chciał w tym dziale wstwiac schematy urządzen które kiedys tam zbudowałem , podejzewam że padłby serwer.
    schematy jako tako same a sprawdzone czy tez nie powinny być słane do działu "upload".
    na okreslenie punkciarzy , przyznam się ze wstawiłem kilka schemacików tylko po to by miec czasem jakieś punkciki , bo zbyt często je rozdaje innym uzytkownikom a potem sie prosic brata musze bi mi co dal .
    To zaden wstyd brac punkty za schemat pod warunkiem ze jest on tego wart .
    jajeco
    Poziom 15  
    kolego mischa skad wiesz ze nie mialem doczynienia z tego typu urzadzonkami?? jak na zlosc tobie sklada sie tak ze jakis rok temu robilem lampe plazmowa na ne555 i irf540. Jesli myslisz ze zaley mi na punktach to sie mylisz, poprostu irytuje mnie to jak ktos wrzuca byle co na forum i mysli ze swieci.
    tenap
    Spec od TV
    Witam!
    Naprawiałem ostatnio pastucha, produkcji Spółdzielni Pracy z Otwocka k/ W-wy (produkcja z lat 80-tych), schemat identyczny jak podał mischa.
    Andiv
    Poziom 32  
    Sorka, że odgrzebuje temat, ale w schemacie jest błąd - jeden z kondensatorów elektrolitycznych jest odwrócony.
    SSobula
    Poziom 2  
    Hej
    Zbudowałem wczoraj ten układ i jakoś nie za bardzo działa. Generator OK, ale napięcie na wtórnym sięga najwyżej 30V. Gdzie tkwi błąd?
    Cześć
    Andiv
    Poziom 32  
    Prawidłowo nawinąłeś pierwotne uzwojenie trafa wysokiego? Z czego masz ten transformator (jakie jest uzwojenie wtórne?)
    SSobula
    Poziom 2  
    Nawinalem prawidlowo, ale wg tego schematu nie dziala, wykopalem podobne rozwiazanie w "nowoczesnych zabawkach" i tam jest podobny schemat, i wg tego już dziala, co prawda luk ma jakies 2-3 mm ale najwazniejsze ze funkcjonuje.
    Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie