Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cinquecento Cyfrowy prędkościomierz (BC 800 Sigma Sport)

konieczny5 26 Maj 2006 11:45 2550 5
  • #1 26 Maj 2006 11:45
    konieczny5
    Poziom 2  

Poniżej parę zdjęć (przepraszam za słabą jakość), na razie proszę o pytania, chwilowo tylko zdjęcia.

Dzięki temu usprawnieniu (lub jak kto woli tunningowi) mamy:

- przebieg dzienny
    - max prędkość
    - średnia prędkość
    - czas przejazdu
    - przebieg całkowity
    - prędkość w postaci cyfrowej
    - itd

PS zapomniałem ! Sterowanie zostało wyprowadzone na przewodach i zamontowane w miejscu poniżej kierownicy po prawej
    stronie (niestety nie mam zdjęcia) 2 przełączniki

Bateria zasilajaca licznik jest zamontowana oryginalnie (można też zasilanie wyprowadzić na zewnątrz i zasilać paluszkami)

Co do otworu w feldze to jego średnica wynosi 2,5mm, kompltnie nie ma żadnego znaczenia na wytrzymałosc felgi.

Prędkościomierz był podświetlany 2 zielonymi diodami (przez rezystor), ale nie zdały one egzaminu ponieważ świeciły za słabo. Generalnie z podświetleniem dałem sobie spokój, ale powinno być !

Odpowiedzi:

1. Jak się ma magnesik do wyważenia?
    Myślę, że waga jest pomijalnie mała, nie zauważyłem żadnych kłopotów

2. Jaki model licznika? Cholera nie pamiętam ale zdaje się, że BC 800. Wcześniej mialem zamontowny licznik firmy Profex, można było go wyregulować idealnie albo tylko do prędkości, albo do przebytych kilometrów. Do 50km/h błąd prędkości ok 3km/h. Przy 120 już ok 9km/h
    Po zamontowaniu sigmy, problem zniknał. Skalibrowanie zajeło trochę czasu, bo ustawienie standardowego obwodu koła powodowało przekłamania. Dokładność pomiaru była ustalana na moście (każde przęsło ma idealnie 100m, więc miałem dokładny wynik) przy oponie 155R13 obwód faktyczny ~1670, do prawidłowego pomiaru 1650.

3. Ta sigma liczy podobno prawidłowo do 300km/h. Licznik otrzymałem od kolegi (był mocno zniszczony i nie nadawał się do roweru, a w aucie to nie przeszkadzało)

4. Czy nie gubi pomiaru na wybojach? Nie, a jeśli tak błąd jest pomijalnie mały, nie zauważyłem zakłóceń.

5. Z licznika zostało wyprowadzonych 8 przewodów
    4 to przewody sterujące funkcjami (2 do przełącznika zmieniającego funkcje. Kolejne 2 do resetowania przebiegu dziennego)
    Po 2 przewody do ustawiana pozostałych opcji (średnica koła, resetowanie licznika) bez przycisków.

6. Do zamaskowania z zewnątrz licznika została wykorzystana ta sama zaślepka która była oryginalnie (z podświetlanym zarysem samochodu). Zaślepka została pomalowana gumą w spraju (chyba o nazwie BOLD) stosowaną przy malowaniu progów itp
    Kolor idealnie pasuje do pozostałych części.

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 26 Maj 2006 13:01
    DOHC
    Poziom 19  

i to normalnie pokazuje predkosci powyzej 100 ?? moglbys porobic zdjecia tego w akcji i jeszcze jak czesto to sie odswierza ??

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 26 Maj 2006 13:30
    konieczny5
    Poziom 2  

DOHC napisał:
    i to normalnie pokazuje predkosci powyzej 100 ?? moglbys porobic zdjecia tego w akcji i jeszcze jak czesto to sie odswierza ??

Ten prędkość do 300km/h (zapewnienia producenta) Cinquecento tyle nie pojedzie :|

Co do częstotliwości odświeżania km/h to gdyby był to podstawowy licznik w samochodzie to byłby niezbyt czytelny. Jeśli normalnie przyspieszamy i hamujemy (nie nagle) to chodzi idealnie.

Wcześniej miałem zamontowanego Profexa (z Reala za jakieś 20zl, Jest taki sam Cat Eye- inna obudowa) to jego komputerek był zbyt wolny i nie nadażał z wyświetlaniem prędkości.

Co do zdjeć z trasy, to raczej już nie będę miał takiej możliwosci.

Pozdrawiam i zachęcam do zmontowania sobie czegoś takiego (w szczególności przydaje się przebie dzienny, czas i średnia prędkość)

0
  • #4 26 Maj 2006 15:13
    DOHC
    Poziom 19  

fajna sprawa i zaje***** wykonanie

gratuluje

0
  • #5 26 Maj 2006 20:37
    konieczny5
    Poziom 2  

DOHC napisał:
    fajna sprawa i zaje***** wykonanie

gratuluje

Dziękuję, ale mam jeszcze zastrzeżenia co do tego wykonania, otóż widać trochę ramkę licznika i nie ma podświetlenia !!! Zawsze marzyłem o takiej podświetlanej folii, ale jakoś nigdzie tego nie mogłem znaleźć, a diody nie spełniły moich oczekiwań.

0