Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 92rok, 1.7TDi isuzu , kiedy włacza sie wentylator

rafik_o 26 Maj 2006 12:59 6731 8
  • #1 26 Maj 2006 12:59
    rafik_o
    Poziom 14  

Witam
    Mam pytanie przy jakiej temperaturze w tym samochodzie powinien właczyć sie wentylator??? normlanie gdy sie jezdzi to trzyma temperature 90*C ale gdy stoje w korku albo gdzies to temperatura wzrasta do 100*C. Jak juz jest 100* to wlaczam ogrzewanie na max i wypuszczam powietrze i troche spada, boje sie tego i pytam przy jakiej temperaturze, ponieważ wymienilem czujnik od wentylatora ale ktos kiedys odcioł mi ta kostke na 3piny i podpiolem to i moze zle, dlatego sie nie włacza.
    Czekam na pomoc

0 8
  • #2 26 Maj 2006 14:42
    agent100
    Poziom 13  

Witam.
    Myślę, że w granicach 90-95st. Proponuję sprawdzić czujnik temperatury, który go załącza, no i oczywiście sam wentylator.

0
  • #3 26 Maj 2006 14:46
    tomala2301
    Poziom 14  

Przytrzymaj go troche dłużej może nie otwiera Ci pierwszego obiegu , drugi obieg włącza się przy 104 stopniach , dlatego przytrzymaj go troche dłużej może włączy , jak nie to sprawdź czy włącza się wentylator.

0
  • #4 26 Maj 2006 15:11
    rafik_o
    Poziom 14  

mozliwe ze zle podlaczone sa przewody do czujnika, ponieważ wymienialem termostat na nowy, wymieniłem czujnik wskaznika, no i wymienilem czujnik od zalaczania wentylatora który jest wkrecany do chlodnicy, tylko ze jest problem z tym że ktos kiedys załozyl jakis czujnik od poloneza i uciał kostke no i zostały 3 klable , i mechnik mi dorobił koncowki do kabli i zalozylismy ten czujnik ale powiedzial ze nie jest pewny czy dobrze jest podłaczony, a nie mam nikogo znajomego u kogo moglbym zobaczyć ta kostke i podłaczenie tych kabli

0
  • #5 25 Lut 2007 11:44
    przemkoo
    Poziom 10  

pierwszy bieg zalacza sie przy 98 a drogi bieg przy 104

0
  • #6 27 Lut 2007 16:22
    przemek_raq
    Poziom 14  

Ja miałem Vectre a 95 z 1,7 TD isuzu czyli tym samym (chyba, że miałeś jakąś wersję TDi ale o takiej nie słyszałem) i u mnie wentylator załączał sie przy 95 stopniach ale też miałem z tym problemy, na początku posiadania tego auta okazało sie, że termostat był źle podłączony, przy wentylatorze też było coś nie tak ale nie wiem co.

0
  • #7 31 Maj 2007 14:09
    Jasiu44
    Poziom 11  

Ja mam podobnie w Isuzu 1,7 ale przy 99 stopniach jeszcze sie silnik wentylatora nie załączył.Chciałem sprawdzić czy załącza ale nie udało mi się go zlokalizować . Dwa które są na obudowie termostatu są od pomiaru temperatury na zestawie wskaźników i drugi ktory informuje uklad sterowania świecami żarowymi.Kto z panów zna dokładną lokalizację czujnika sterującego silnikiem wentylatora chłodnicy i ew. jaki kolor przewodu do niego podchodzi.

Dodano po 1 [minuty]:

Ja mam podobnie w Isuzu 1,7 ale przy 99 stopniach jeszcze sie silnik wentylatora nie załączył.Chciałem sprawdzić czy załącza ale nie udało mi się go zlokalizować . Dwa które są na obudowie termostatu są od pomiaru temperatury na zestawie wskaźników i drugi ktory informuje uklad sterowania świecami żarowymi.Kto z panów zna dokładną lokalizację czujnika sterującego silnikiem wentylatora chłodnicy i ew. jaki kolor przewodu do niego podchodzi.

1
  • #8 31 Maj 2007 14:38
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

włącznik wentylatora znajduje się w chłodnicy

1
  • #9 31 Maj 2007 16:57
    oczko69
    Poziom 12  

wlacznik wentylatora znajduje sie po prawej stronie chlodnicy na okolo 3\4 jej wysokosci . oczywiscie poatrzac w kierunku jazdy do przodu:):)

0
  Szukaj w 5mln produktów