Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekroczony limit w neostradzie

26 Maj 2006 22:20 2555 13
  • Poziom 21  
    Witam
    Mam mały problem otóż przekroczyłem limit w neo i teraz prędkość spadła mi do ok 40kb
    Gdzieś czytałem na forum że do neostrady można sie podłączyć nie używając tego programu który trzeba zainstalować razem ze sterownikami.
    Czy można jakoś "obejść" ten limit?
    Proszę o pomoc!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Tak można obejść limit. Dokupić w TP SA dodatkowy transfer. Ceny wg cennika:
    • Transfer abonamentowy tp 2 GB – zwiększenie limitu transferu w wybranej opcji usługi neostrada tp o dodatkowe 2 GB w okresie rozliczeniowym - 9,91
    • Transfer abonamentowy tp 5 GB – zwiększenie limitu transferu w wybranej opcji usługi neostrada tp o dodatkowe 5 GB w okresie rozliczeniowym - 19,90
    • Transfer abonamentowy tp 10 GB – zwiększenie limitu transferu w wybranej opcji usługi neostrada tp o dodatkowe 10 GB w okresie rozliczeniowym - 29,90
  • Poziom 39  
    A jesteś pewien że ograniczenie powstaje w Twoim komputerze?
    To jakbyś się zalogował z innego już by bylo ok.
    A co z routerami -one nie wymagają żadnych instalacji oprogramowania dostarczonego przez operatora.............
    Ten licznik cyka i ogranicznie powstaje po stronie operatora.
    Pozdr.J.
  • Poziom 39  
    Można się podłączyć konfigurując połączenie dial-up. Jeśli zainstalujesz sterowniki do modemu i ustawisz połączenie podając jako login i hasło parametry które dostałeś przy rejestracji - będzie działać bez programu.

Limitu nie da się obejść nie instalując programu :)
    Jedyna opcja jaką znam to kupienie karty zdrapki za 10zł dającej 2GB transferu dodatkowo.

Jeżeli prędkość spadła Ci do 40kB to musisz mieć niezłą opcję neo. U mnie spada do 3-4 kB :)
  • Poziom 39  
    Fajna rada z tą zdrapką;
    To tak jakby na pytanie:
    Co zrobić by na jednym zbiorniku paliwa przejchac więcej kilometrów?
    Dokupić paliwa.........:D

Mrrudzin napisał:
    Cytat:
    Można się podłączyć konfigurując połączenie dial-up. Jeśli zainstalujesz sterowniki do modemu i ustawisz połączenie podając jako login i hasło parametry które dostałeś przy rejestracji - będzie działać bez programu
    Jak rozumiem nie jest to rada na obejście lmitu tylko na działanie neo bez oprogamowania. A autor szuka na to sposobu.( czyli trochę nie na temat.....)

Pozdr.J.
  • Poziom 39  
    Cytat:

Jak rozumiem nie jest to rada na obejście lmitu tylko na działanie neo bez oprogamowania. A autor szuka na to sposobu.( czyli trochę nie na temat.....)

Dokładnie. Autor pisze:
    Cytat:

Gdzieś czytałem na forum że do neostrady można sie podłączyć nie używając tego programu który trzeba zainstalować razem ze sterownikami.

Dlatego napisałem mu jak to zrobić zaznaczając niżej
    Cytat:

Limitu nie da się obejść nie instalując programu
  • Poziom 21  
    [quote="mrrudzin"]Można się podłączyć konfigurując połączenie dial-up. Jeśli zainstalujesz sterowniki do modemu i ustawisz połączenie podając jako login i hasło parametry które dostałeś przy rejestracji - będzie działać bez programu. quote]
    Ale nawet jak to zrobie to i tak mi nie przyspieszy neostrady?
    Bardziej chodzi mi oto jak moge zwiękrzyć ten transfer?

Chyba musze czekać aż do następnego miesiąca:cry:
  • Poziom 33  
    Przeciez juz odpowiedź na to ptranie padła i to przynajmniej dwa razy, wiec nie wiem o co jeszcze chodzi.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Co 24h następuje automatyczny restet łącza, sięc rada kolegi SxX na niewiele się przyda w praktyce. Jeśli zainstalowałeś neostradę przed 1 stycznia br. to możesz skorzystać z promocji i zmienić łącze bez dodatkowych opłat na DSL TP - będziesz mógł sobie ściągać bez żadnych ograniczeń oraz otrzymasz stały publiczny adres IP. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie http://internetdsl.pl
  • Poziom 26  
    sorry za wtret, ale tak to jest jak ludzie uzywaja neta tylko i wylacznie (no prawie ) do zasysania filmow i zawalaja siec, ja ze swej strony popieram i chwale te ograniczenie neo ,(i wiekszosci innych dostawcow)-chcesz filmow idz do wypozyczalni poki co.
  • Poziom 39  
    Witam ponownie
    Co do tego limitowania i zawalania sieci to mam inne zdanie:
    usługa po to jest zeby z niej korzytać, ja np mam starą neo obecnie 780/180 ( trochę nietypową ) ale bez limitu. I bardzo często ściągam duże pliki dokumentacji rysunków i zdjęć a wcale nie sciągam filmów iinnych mp3-jek. Kazdy ma to na co go stać............
    Pozdr.J.
  • Poziom 39  
    W 100% zgadzam się z przedmówcami, jeśli łącze byłoby wykorzystywane tylko do www i poczty oraz okazjonalnego ściągania plików (soft, sterowniki, itp) to 15GB limitu spokojnie wystarczyłoby np. dla 10 osób.
  • Poziom 21  
    oki Panowie ja mam limit 7GB :cry:
    no coz temat do zamkniecia poniewaz nieda obejsc sie limitu