Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pliki sterownika na partycji E: ?

T_E_D_I 26 Maj 2006 23:16 7300 14
  • #1 26 Maj 2006 23:16
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Witam.
    Po instalacji sterownika audio VIA pojawiają mi się pliki tego sterownika na partycji E:
    W trakcie instalacji daję oczywiście polecenie instalacji w C:\Program Files\C-Media 3D Audio.
    I rzeczywiście sterownik instaluje się w Program Files,ale dodatkowo na partycji E: pojawia się 19 plików tego sterownika,
    między innymi:
    AUDIO3D.DLL
    CM5451.INF
    CM5455.INF
    cmiainfo.sys
    CMIRMDRV.EXE
    CMUDA.CAT
    SmWizard.exe
    UDAPROP.DLL......itp

Instalowałem z tego powodu Windowsa już trzy razy,ale efekt zawsze ten sam.
    Pliki są rozsypane luźno i robią mi zamieszanie na partycji E:,nie wiem co z tym zrobic.
    Mam Windowsa XP,partycje C:,D:,E:,płyta Asrock K7 Upgrade 880

0 14
  • #2 26 Maj 2006 23:26
    joger.js
    Poziom 23  

a on nie robi Ci kopi zapasowej na tym dysku ?? weź poprostu to usuń i zoabcz co sie stanie jak dzwięku nie bedziesz miał to pomartwimy sie później co zrobić

0
  • #3 27 Maj 2006 00:56
    slawecki
    Poziom 17  

Spróbuj jeszcze tak. Odinstaluj z dodaj usuń te sterowniki. Usuń z dysku E te pliki. Wypakuj ten plik zip ze sterownikami do wybranego przez siebie folderu. Zrestartuj komputer. Wejdź w menadżer urządzeń i klikając prawym przyciskiem myszki przy urządzeniu audio wybierz aktualizuj sterowniki. Dalej wybierz opcję Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji. Następnie zaznacz opcję Uwzględnij tę lokalizację w wyszukiwaniu. Dalej przeglądaj i po kolei wskaż miejsce gdzie wypakowałeś pliki wybierając na końcu Driver i zaznacz folder WDM. Kliknij OK a w okienku instalacji sterownika Dalej.

0
  • #4 27 Maj 2006 21:12
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Zrobiłem jak proponowałeś,skopiowałem na dysk folder Driver i z menedżera urządzeń wskazałem mu folder WDM.
    Jednak po zainstalowaniu i restarcie windows się nie podniósł.Wyświetlił ten brzydki ekran z napisem:
    STOP: 0x0000007E(0xc0000005,0xED67CA03,0xF897D9CC,0xF897D6C8)
    i dalej:
    sysaudio.sys-address ED67CA03 base at ED676000 DateStamp 41107f1a
    Restartowanie i sprawdzanie plików nie pomogło,nie uruchomi się.
    Wszedłem awaryjnie i usunąłem sterownik i dopiero wtedy windows "powstał".Myślałem że coś mu zaszkodziło podczas instalacji lub błąd kopiowania na dysk,więc zrobiłem to jeszcze raz od początku i efekt ten sam.Znowu błąd STOP.
    Tylko instalowanie bezpośrednio z płyty wchodzi w grę (oryginalna płytka do płyty głównej).Tyle że wtedy mam te pliki na E:
    Teraz usunąłem te 19 plików z E: i niby wszystko gra,ale nie wiem czy nie będzie kiedyś problemów z tego powodu.
    Może ktoś z Was ma taką płytę i powie mi czy też ma te pliki po instalacji.
    Moim zdaniem nie powinno ich tam byc.

0
  • #5 27 Maj 2006 21:24
    Radeon1
    Poziom 14  

Ja na twoim miejscu sciagnal bym sobie z internetu wszystkie najnowsze sterowniki rozne wersje i probowal bym kazda, moze masz poprostu za stare stery lub za nowe czasem tak bywa, chyba ze wczesniej na nich bylo ok, ale najpierw powinienes tak pokombinowac ;)

0
  • #7 27 Maj 2006 21:34
    Radeon1
    Poziom 14  

A ja sadze ze kolega instalowal stery z plytki a asrock ma niska cene dal na plycie kiche i na nowych sterach bedzie ok Pisze bo podobnie bylo w moim przypadku tylko ze z sterownikiem agp :)

0
  • #8 28 Maj 2006 13:27
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Pobrałem sterowniki w pliku ZIP ze strony którą podał jankolo i są to te same sterowniki co na mojej płytce.
    Odinstalowałem jednak te moje i zainstalowałem te ściągnięte.
    I co ?
    I znowu pliki na partycji E:,tym razem 20,bo doszedł jeszcze jeden "inform.instalatora".
    Nie wiem co z tym "fantem" zrobic.

0
  • #9 28 Maj 2006 13:41
    Radeon1
    Poziom 14  

T_E_D_I jaki numer ma twoja wersja a jaki te sciagniete, sprawdzales inne ? Marna porada bedzie jesli zrobisz formata i zlikwidujesz partycje E, pewnie bedzie ok ale to juz w ostatecznosci... Radze kombinuj ze sterami bo ja mialem podobnie, nie dziw sie za masz tak samo jesli sciagnales taka sama wersje, na stronie asrocka sa dwa do dzwieku, probowales te dwa ? a moze sciagnales do innego systemu ?

0
  • #10 28 Maj 2006 16:58
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Mają te same numery.
    Nie mogłem ściągnąc sterów do innego systemu bo w pliku ZIP są stery na wszystkie wersje windowsa a instalator wybiera odpowiedni automatycznie.
    Jeśli chodzi o ten drugi sterownik na stronie Asrocka,to jest on do Windowsa 64-bitowego

0
  • #11 28 Maj 2006 17:38
    Radeon1
    Poziom 14  

a w tych via 4 in 1 nie ma do audio ?

0
  • #12 28 Maj 2006 17:58
    mirek1g
    Poziom 14  

Sprawdź w plikach ini lub w rejestrach gdzie są odwołanie do poszczególnych plików (np. e:\AUDIO3D.DLL i tak każdy następny). Jak znajdziesz to przekopiuj sobie te pliki z dysku e: w miejsce które ci pasuje i zmień ścieżki w miejscach gdzie je znalazłeś.

0
  • #13 28 Maj 2006 19:51
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Podpowiedz mi jak to zrobic w czasie krótszym niż jeden rok.

0
  • #14 30 Maj 2006 13:45
    Radeon1
    Poziom 14  

Szukalem na innych forach tak pobieznie ale nie znalazlem rozwiazania twojego problemu, mysle ze jedyne pewne rozwiazanie to zrobic format i nowe partycje, podziel dysk na dwie jedna miejsza np. 10 G na system i programy, a druga wieksza na gry itp. ja tak mam i jest dobrze.

0
  • #15 15 Wrz 2013 22:57
    T_E_D_I
    Poziom 14  

Wymienilem komputer i problemu już nie ma.
    Dziękuję.

0