Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seicento sam przyspiesza na trzecim i czasami na czwartym biegu.

leslie 27 Maj 2006 15:24 2605 6
  • #1 27 Maj 2006 15:24
    leslie
    Poziom 10  

Na trzecim i czasem na czwartym biegu seicento 1,1 pryspiesza bez dodawania gazu (noga zdjęta z pedału). Jak sobie z tym poradzić?
    Czy niedawna wymiana akumulatora mogła to spowodować? Czy można tam zrobić jakiś reset kompa? Jak to się robi i co to zmienia?

• #2 27 Maj 2006 16:03
    \el/
    Poziom 11  

reset kompa to po prostu odłączenie akumulatora, potem podłącz aku odpal samochód bez gazu i pozwól mu chwilę popracować. Może pomoże.

• #3 27 Maj 2006 17:46
    cobraa
    Poziom 27  

a moze linka sie zacina lubi podchodzic pod pletwe ten czarny maly kapturek ktory jest na pancerzu. Jezeli w danym momencie przyspiesza wzuc na luz i zobacz czy obr wyja.Potem zakladnij pod maske na ta linke.

• #4 27 Maj 2006 18:24
    Usunięty
  • #5 28 Maj 2006 09:40
    manolo4
    Poziom 14  

elektrit napisał:
    \el/ napisał:
    reset komputera to po prostu odłączenie akumulatora, potem podłącz aku odpal samochód bez gazu i pozwól mu chwilę popracować. Może pomoże.

Bzdurna porada.Dane adaptacyjne sa tam przechowywane w pamięci eeprom procesora.Co to znaczy-każdy wie.

Jak sam widzisz niewiele można zrobić co najwyżej sprawdzić linkę gazu czy aby się nie zacina.
    Nie wiem jak tam w fiacie, ale ja przerabiałem podobny temat w oplu. Na wyższych biegach brak hamowania silnikem do tego doszły podwyższone obroty silniaka na biegu jałowym czasami falujące.

Podszedłem ambitnie co to nie ja i sam naprawię. Naprawiłem. Nie podmieniłem tylko sondy lambda.

W moim przypadku uszkodzony okazał się sterownik.

pozdrawiam

• #6 28 Maj 2006 11:14
    cobraa
    Poziom 27  

wniosek nasowa sie sam lepeij oddac autko do naprawy bo z pewnoscia wiecej cie to wyszlo niz bys zaplacil u specjalisty:) dobrze jest jak sie ma z czego podlozyc zabawki jesli nie to lepiej samemu tego nie robic. MOJA PROPOZYCJA DALEJ SPRAWDZ TA LINKE GAZU

• #7 09 Wrz 2006 21:38
    leslie
    Poziom 10  

Dziękuję wszystkim, chociaż wypracowanie wspólnego stanowiska okazało się niemożliwe... Zadziałałem jak zaleca cobraaa w ostatmim poście. Pomogło. Na jak długo?

PS. Jeden z moich znajomych i tak uważa, że każdy FIAT to (....).

Pozdrawiam

L.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo