Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak dopiąć video do VW navigation

radiowiec 08 Kwi 2004 01:05 11211 42
  • Sklep HeluKabel
    xmarek
    Poziom 16  
    ElFi napisał:
    djlj24 napisał:
    W jakim standardzie RGB działa XBOX? Bo może do tego navi się nienadawać. Swoją drogą spotkałem jednego człowieka co podłączał DVD do nawi MFD i działało mu tylko, że cos trzeba podłączyć do złącza tego szerokiego aby obraz był ok (hamulec??). Nie chciał tego zdradzić co i jak ale jak mu Bose do zestawu załawię to może się dowiem co i jak.

Ja też podłączyłem DVD (takie z REALa za 300zł) do MFD i co Wam powiem: żadna to filozofia. Wejście video w tym navi oprócz sygnałów RGB i C-SYNC potrzebuje podania +12V na VID-ON i +12V na PAL/NTSC.
    Bez VID-ON nie można włączyć wejścia TV (w menu navi opcja TV jest zgaszona), a bez PAL/NTSC obraz skacze (bo navi przestawia się na NTSC). Nie są potrzebne żadne hamulce czy ABSy, ba po podłączeniu ABSu do dużej kostki, nie pooglądamy TV po ruszeniu samochodem. Wyświetli się komunikat, że oglądanie TV w czasie jazdy jest niebezpieczne. A przy okazji może ktoś zna kod odblokowujący TV w czasie jazdy w tej navi?

Pozdrawiam!

A jakie to dvd kupiłeś? jaka firma i model? jak to podłączyłeś, ze ci działa?

A czy może ktoś wie najakiej częstotliwości chodzi to RGB w tekiej nawigacji? Bo jesli na dość wysokiej to można za adapter użyć starą zewnętrzną karte Tv. juz takich nie robią i można ją pewnie dostać za grosze.

Marek
    autosuper
    Poziom 24  
    A moze ktos mi pomoze podpowiadajac jak podlaczyc ekran do navi firmy Alpina NVE 055 . Niestety mam tylko jedna wtyczka druga jest ucieta , z jednej strony mam kabelek z okolo 10 pinami , , natomiast z drugiej strony jest gniazdo dwudziesta kilku pinowe , ktos ma moze rozpiske jak to popdlaczyc ?
  • Sklep HeluKabel
    Pati
    Poziom 27  
    A propo linku powyżej czy ktoś podłanczał już navi pod np. laptopa przez złącze monitora używając tej przejściówki/interejsu z forum z linku powyżej? Chodzi mi o ten inrtefejs na exorach już zamówiłem elementy ale chciałbym wiedziećże komuś już to działa. Pytam bo nosze sie z zakupem hdd playera z allegro a tam jest wyjście na monitor. Pozdrawiam!
    agulinek
    Poziom 12  
    Player HDD i navi MFD jest opisany tu:
    http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/usb-hdd-player-i-mfd-vt12015.htm

Podlaczalem PC/laptopa pod Navi wnioski:
    adapter z pierwszego linku wykozystuje wyjscie video z PC - dziala ok
    podlaczenie bez adaptera bezposrednio przez wyjscie monitorowe tez jest mozliwe ale wymaga wymuszenia specjalnej rozdzielczosci 720x576 @50Hz .
    Szczegoly :
    http://www.forum.vw-passat.pl/topics56/mfd-i-wejscie-video-vt9326,35.htm

Player HDD nie obsluguje rozdzielczosci 720x576 @50Hz wiec podpiecie pod MFD mozliwe jest tylko poprzez jego wyjscie video

Pozdrawiam
    Navik
    Pati
    Poziom 27  
    Ok dzięki!

Czyli podpięcie hdd playera jedynie przez s-video i najlepiej przez ten konwerter na dwóch TDA? Ewentualnie prosty interfejs ale jedynie do laptopa przy wceścniejszym wymuszeniu "dziwnej " rozdzielczości obrazu. Tak ? Dobrze zrozumiałem?

A i jeszcze jedno ktoś tu pisał że niektóre navi chodzą a niekture nie od czego to zależy od modelu? JA mam G czy to lepiej czy gorzej niż np D czy C jeżeli chodzi o podpięcie playera.
    agulinek
    Poziom 12  
    Pati napisał:

Czyli podpięcie hdd playera jedynie przez s-video i najlepiej przez ten konwerter na dwóch TDA? .

Z adapterem przez CVBS (video)
    Pati napisał:

Ewentualnie prosty interfejs ale jedynie do laptopa przy wceścniejszym wymuszeniu "dziwnej " rozdzielczości obrazu. Tak ? Dobrze zrozumiałem?
    .

tak

Pati napisał:

A i jeszcze jedno ktoś tu pisał że niektóre navi chodzą a niekture nie od czego to zależy od modelu? JA mam G czy to lepiej czy gorzej niż np D czy C jeżeli chodzi o podpięcie playera.

wersja navi nie ma wplywu na wejscie video,
    wersja dotyczy glownie map A,B to wersja nonDX czyli brak map polski

temat MFD jest dokladnie przerobiony na forum:
    http://www.forum.vw-passat.pl

polecam
    Pati
    Poziom 27  
    Ok dzięki pisząc s-video miałem na myśli właśnie tego chincha ;) ale tylko ja o tym wiedziałęm ;) Dzięki chyba zwalcze ten Adapterek na chincha video trudno troche roboty ale co tam. Pozdrawiam!
    Pati
    Poziom 27  
    Hmm jak byłem w sklepie to tych dużych TDA do adapterka jest wiele wersji z różymi końcówkami literowymi, czy jeżeli kupiłem bez dodatków to będzie to działać?
    Pati
    Poziom 27  
    Udało mi sie odpalić obraz na mojej navi! ;)) ALe nie mam kolorów ;(. Wszystko jest ok obraz wyraźny, ale czy ktoświe dlaczego może być czarno-biały? Wygląda to tak jakby była niezgodność systemu PAl/Secam. JAko źródło sygnały wykorzystuje magnetowid, no i tam raczej jest PAL ale czy ja wiem czy na pewno? Ogólnie to jeszcze oglądałem obraz z tv i też nie było koloru. Posprawdzałem wszystko i nie mam koncepcji. CZekam na pomoc!!!!
    Anton83
    Poziom 10  
    Witam!

Da sie podpiąć bezpośrednio HDD playera do navi. Ja mam navi plusa audi i udalo mi się do bez problemu wykonać... Trzeba wykorzystać wyjście VGA oraz CVBS. Z VGA bierzemy sygnały RGB a C-SYNS z wyjscia CVBS. Wszystko działa naprawdę rewelacyjnie.

Pozdrawiam Anton